MMA PLBoksBlisko finalizacji walki Adama Kownackiego. Rywalem pogromca Izu i były pretendent!

Blisko finalizacji walki Adama Kownackiego. Rywalem pogromca Izu i były pretendent!

Foto: epa07755714 Polish boxer Adam Kownacki (R) throws a punch at US boxer Chris Arreola (L) during their heavyweight fight at the Barclays Center in Brooklyn, New York, USA, 03 August 2019. EPA/JASON SZENES Dostawca: PAP/EPA.

Adam Kownacki (20-0, 15 KO) swoją kolejną walkę w ringu stoczy już 7 marca. Wszystko wskazuje na to, iż rywalem Polaka będzie amerykański pięściarz Dominic Breazeale (20-2, 18 KO).

Pojedynek ten jest bardzo blisko finalizacji, jak informuje na Twitterze Mateusz Borek. Informację tę potwierdza menadżer bokserski a zarazem bliski znajomy Kownackiego, czyli Łukasz Lichota.

Już wcześniej było wiadomo, że polski pięściarz powróci do ringu 7 marca na gali w Barclays Center na Brooklynie. Tajemnicą pozostawał jednak jego rywal.

W przeszłości Breazeale mierzył się z polskim bokserem Izu Ugonohem. Walka miała dramatyczny przebieg, z nokdaunami z obu stron. Ostatecznie Amerykanin zwyciężył przez nokaut w piątej rundzie. Co ciekawe trzecia runda z tego starcia została uznana Rundą Roku 2017 przez prestiżowy magazyn The Ring.

Amerykanin w dotychczasowej karierze dwukrotnie stawał też przed szansą zdobycia tytułu mistrza świata. W 2016 roku w pojedynku o pas IBF przegrał przez techniczny nokaut w siódmej rundzie z Anthonym Joshuą. W swojej ostatniej walce zaś w maju zeszłego roku Breazeale’a już w pierwszej rundzie znokautował Deontay Wilder.

Kownacki będzie starał się zachować swój nieskazitelny rekord. W zeszłym roku “Babyface’ wygrał dwie walki. Najpierw znokautował w drugiej rundzie Geralda Washingtona, później zaś pokonał na punkty Chrisa Arreolę. W drugiej walce ustanowiono rekord pod względem liczby ciosów w wadze ciężkiej.