MMA PLNajnowszeInneBłachowicz, Jędrzejczyk i inni zawodnicy reagują na nagranie z fermy kur! Wstrząsające wideo

Błachowicz, Jędrzejczyk i inni zawodnicy reagują na nagranie z fermy kur! Wstrząsające wideo

Zawodnicy sportów walki wzięli udział w akcji “Otwarte Klatki” dotyczącej chowu klatkowego kur. Sportowcy byli wstrząśnięci tym co zobaczyli.

zawodnicy sportów walki reagują na nagrania z fermy kur
Foto: Otwarte Klatki

W akcji wzięli udział m.in. byli polscy mistrzowie UFC, czyli Jan Błachowicz i Joanna Jędrzejczyk. Był tam też bohater najbliższej walki wieczoru XTB KSW 88 , czyli Daniel Rutkowski. Ponadto w materiale pojawili się również znani z występów w Federacji KSW Damian Janikowski, Arkadiusz Wrzosek Sebastian Rajewski a także mistrzyni Europy w boksie, Laura Grzyb.

Wszyscy reagowali bardzo podobnie – z niedowierzaniem i obrzydzeniem. “Cieszyński Książę” tak skomentował obejrzany film:

“Jest mi przykro, że my jako ludzie potrafimy stworzyć piekło. Ten, który stworzył takie piekło powinien sam posiedzieć w takiej klatce i poczuć się jak ta kura “

Również Joanna Jędrzejczyk była pod wrażeniem zobaczonych obrazów i wyraźnie sprzeciwia się praktykowaniu chowu klatkowego.

“Myślę, że to powinien każdy zobaczyć i każdy powinien poczuć się do tego, aby zabronić chowu klatkowego.”

Wideo dostępne poniżej.

W maju i czerwcu 2023 roku przedstawiciele Stowarzyszenia Otwarte Klatki przeprowadzili śledztwo u największego producenta jaj w Polsce i Unii Europejskiej – Fermy Drobiu Woźniak. Dwoje aktywistów zatrudniło się na ich fermie w miejscowości Wioska. Dzięki temu zarejestrowano nagrania, które mieli okazję zobaczyć sportowcy.

Petycję w sprawie sprzeciwu wobec chowu klatkowego można podpisać na www.jakonetoznosza.pl.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis