MMA PLNajnowszeGamrotBeneil Dariush chciałby, aby Mateusz Gamrot zawalczył o pas: Byłby większą konkurencją…

Beneil Dariush chciałby, aby Mateusz Gamrot zawalczył o pas: Byłby większą konkurencją…

Już w najbliższą sobotę w Texasie odbędzie się gala największej organizacji na świecie. W main evencie zobaczymy świetnie zapowiadający się pojedynek w wadze lekkiej pomiędzy Beneilem Dariushem (22-5-1), a Armanem Tsarukyanem (20-3). Co ciekawe z tymi dwoma zawodnikami mierzył się z nasz reprezentant Mateusz Gamrot, który był ostatnio zawodnikiem rezerwowym przy walce o pas kategorii lekkiej. Dariush już nie pierwszy raz wspomniał o ”Gamerze”.

Gamrot

”Benny” był bardzo bliski walki o tytuł. 34-latek miał, bowiem passę ośmiu zwycięstw z rzędu – w tym czterech zakończonych przed czasem. Dariush pokonywał chociażby Tony Fergusona czy wspomnianego już Mateusza Gamrota.

Ostatnia walka miała być już ostatnim przystankiem przed starciem o tytuł. Miało to miejsce w czerwcu na gali UFC 289. Dariush miał dobry początek, lecz niespodziewanie szybko opadł z sił. Już pod koniec pierwszej odsłony Charles Oliveira znalazł sposób na pokonanie Dariusha.

Najlepsze skończenia w wykonaniu Dariusha zobaczycie poniżej:

Dariush o Gamrocie!

Beneil Dariush w rozmowie z BJPenn wypowiedział się o ostatniej sytuacji. Zawodnik pochodzący z Iranu był rozczarowany, że Mateusz Gamrot nie dostał szansy mistrzowskiej i nie zmierzył się z Islamem Makhachevem – po tym jak z pojedynku wypadł Charles Oliveira.

Dariush uważa, że Polak mógłby postawić mocny opór, a jego starcie z Makhachevem zapewniłoby mnóstwo emocji.

Dokładnie tak, jak powiedziałeś. Udzieliłem kilku wywiadów wcześniej i wszędzie mówię to samo. Chciałem, żeby Gamrot dostał szansę. Myślę, że byłby lepiej przygotowany. Volkanovski był w stanie wygrać tę walkę, ale przygotowania są bardzo ważne. Sądzę, że Gamrot miał na nie więcej czasu, byłby większą konkurencją i dałby naprawdę dobre widowisko.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis