Babilon MMA 8: Daniel Rutkowski konczy Damiana Zorczykowskiego i zostaje mistrzem!

Foto: Babilon MMA / boxingphotos.pl
Foto: Babilon MMA / boxingphotos.pl

Daniel Rutkowski (8-2) pokonał  Damiana Zorczykowskiego (6-4) na gali Babilon MMA 8 w Pruszkowie i został pierwszymmistrzem kategorii piórkowej organizacji Babilon MMA.

Rutkowski przechwycił nogę rywala przy jego wysokim kopnięciu i szybko przeniósł walkę do parteru. Zawodnicy dość szybko wrócili jednak do klinczu. Rutkowski trafiał lowkickami. Szukał też kolejnych sprowadzeń, na co rywal odpowiadał próbami ciosów podbródkowych. Zorczykowski dał się jednak wcisnąć w narożnik klatkoringu. W końcu klincz został rozerwany. Zorczykowski dobrze kopał. Później spróbował też gilotyny, jednak ostatecznie przypłacił to tym, że znalazł się na plecach w parterze. “Rutek” wepchnął go w końcu w narożnik i w tym miejscu runda się zakończyła.

W kolejnej rundzie Rutkowski rozbijał wykroczną nogę rywala niskimi kopnięciami. Zorczykowski próbował doskakiwać z ciosami, lecz bez większego efektu. Udało mu się jednak wepchnąć rywala w narożnik. Rutkowski dobrą kombinacją ciosów sprawił, że rywal musiał jednak odpuścić klincz. Później “Rutek” sprowadził walkę do parteru. Zawodnicy byli bardzo aktywni w parterze. Zorczykowski podjął nieudaną próbę gilotyny. Pozycję dominującą uzyskał jednak Rutkowski.

Na początku trzeciego starcia zawodnicy wymieniali mocne ciosy. Rutkowski w końcu obalił za jedną nogę, a rywal raz jeszcze próbował gilotyny. Walka wróciła jednak do stójki. Oglądaliśmy ciosy i kopnięcia z obu stron. Zorczykowski trafił palcem w oko rywala i pojedynek przerwano.  Po wznowieniu Zorczykowski zdołał trafić kilkukrotnie. Rutkowski również odpowiedział kilkoma uderzeniami i po raz kolejny poszedł po obalenie.  W parterze obijał rozbitego już rywala. W końcu “Rutek” zdołał ominąć nogi rywala. Zajął pozycję boczną a potem dosiad i zaczął zasypywać rywala gradem ciosów. Do akcji wkroczył sędzia pojedynku i przerwał walkę.

Rutkowski odniósł ósme z rzędu zwycięstwo, w tym czwarte dla organizacji Babilon MMA.