MMA PLNajnowszeBabilon MMABabilon MMA 45: Paweł Polityło zdominował Szymona Rakowicza i został nowym mistrzem

Babilon MMA 45: Paweł Polityło zdominował Szymona Rakowicza i został nowym mistrzem

Paweł Polityło (9-4) zdecydowanie pokonał na punkty Szymona Rakowicza (6-3) w walce wieczoru gali Babilon MMA 45 i zdobył pas wagi piórkowej.

Babilon MMA 45 Paweł Polityło

Polityło szybko ruszył zajmując środek klatki. Kilka razy przymierzył obszernymi ciosami. Po jednym z uderzeń rywal nieco się zachwiał. Pretendent dalej napierał łącząc ciosy i kopnięcia. Rakowicz próbował się odgryzać, ale wciąż był spychany do defensywy. Polityło przewrócił go nawet na chwilę. “Polski Orzeł” zaakcentował jeszcze swoją przewagę efektownym obaleniem w końcówce rundy.

Druga runda także rozpoczęła się od presji ze strony Polaka trenującego w Irlandii. Rakowicz próbował stopować rywala dobrymi sierpowymi. Polityło wciąż jednak napierał. Mistrz odpowiedział co prawda dobrym podbródkowym, ale zaraz potem dał się obalić, Dość szybko walka wrócił jednak do stójki. W samej końcówce pretendent zaliczył jeszcze jedną dobrą akcję zapaśniczą.

Polityło wciąż utrzymywał dość wysokie tempo. Atakował, ale sam przyjął też sporo, przede wszystkim prostych. “Polski Orzeł” próbował sprowadzać walkę do parteru, ale Rakowicz dobrze się bronił.

Walka weszła w fazę rund mistrzowskich. Byliśmy świadkami mocnych wymian. Rakowicz wyglądał lepiej niż w poprzednich odsłonach. Polityło mimo wszystko mocno go trafił. Reprezentant SBG Ireland znowu był stroną dominującą w klatce. Świetnie pracował przy tym kolanem. Mistrz nadal był jednak groźny rzucając obszerne ciosy. Polityło zupełnie się się tym nie zrażał.

Zawodnicy zaczęli piątą rundę od mocnych wymian. Dla Rakowicza skończenie przed czasem było jedyną nadzieją na zwycięstwa. Niestety dla niego dał się obalić. Szybko wstał, ale został przy okazji trafiony kolanem. Potem “Polski Orzeł” raz jeszcze naruszył rywala właśnie atakując kolanem. Rakowicz przez chwilę zagroził rywalowi próbując gilotyny. Zaraz potem inicjatywę w parterze przejął jednak jego rywal. Zawodnicy wrócili do stójki, gdzie nadal inicjatywę miał jednak Polityło. W samej końcówce został jeszcze co prawda mocno trafiony, ale walkę musieli rozstrzygnąć sędziowie.

50-45, 50-45, 49-46 – sędziowie jednoznacznie wskazali, że lepszy był tego wieczoru Paweł Polityło. “Polski Orzeł” nowym mistrzem Babilon MMA!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis