MMA PLNajnowszeBabilon MMABabilon MMA 43: Patryk Duński mimo trudnego początku pokonał “Jacarezinho”. Udany debiut w nowej organizacji

Patryk Duński (11-6-1) pokonał Fabiano „Jacarezinho” Silvę (34-15-1) w co-main evencie gali Babilon MMA 43 w Skierniewicach.

Babilon MMA 53 Patryk Duński

Duński zaczął od dobrej pracy lewym prostym. Silva zanurkował pod ciosem i przeniósł walkę do parteru. “Jacarezinho” dobrze atakował łokciem, szukał też okazji do duszenia. Polak dobrze się bronił, ale wciąż pozostawał w niekorzystnej dla siebie pozycji. Brazylijczyk trafił go w krocze co spowodowało przerwę i powrót do stójki. Silva dobrze zaatakował ciosami sierpowymi i ponownie obalił rywala. “Jacarezinho” znakomicie poobijał korpus oponenta a pod sam koniec rundy zagroził jeszcze skrętówką.

Na początku drugiej rundy Duński odnosił pewne sukcesy w stójce. Po niespełna minucie został jednak ponownie obalony przez rywala. Tym razem jednak reprezentantowi Arrachionu Iława udało się wrócić na nogi. Duński trafił potężnym prawym, po którym rywal stracił równowagę. Polak ruszył do dobitki i całym gradem ciosów starał się rozbijać przeciwnika. Pod siatką Duński potężnie bił prawą ręką. Potem znalazł się za plecami rywala strasząc poddaniem. Nie zapominał przy tym o obijaniu Brazylijczyka.

Duński zajął środek klatki. Dobrze bronił też próby obaleń Brazylijczyka. Polak był kreatywny w parterze. Próbował wykluczyć ręce rywala i zastosować klucz, potem też odwrócony trójkąt. Potem zawodnik z Iławy ostatecznie znalazł się na górze. Niedawny pretendent do pasa FEN świetnie kontrolował pojedynek i w dominującej pozycji dotrwał do końca walki.

O wyniku pojedynku decydowali sędziowie. 29-27, 29-28, 29-27 – wszyscy trzej ocenili, że lepszy tego wieczoru był Patryk Duński