MMA PLNajnowszeBabilon MMABabilon MMA 42: Sergiusz Zając wygrywa bliską walkę z Bartłomiejem Gładkowiczem i zawalczy o pas

Babilon MMA 42: Sergiusz Zając wygrywa bliską walkę z Bartłomiejem Gładkowiczem i zawalczy o pas

Sergiusz Zając (5-1) pokonał Bartłomieja Gładkowicza (10-5) w walce wieczoru gali Babilon MMA 42 będącej zarazem eliminatorem do walki o pas kategorii półciężkiej.

Babilon MMA 42 Sergiusz Zając

Gładkowicz zaczął pojedynek od kilku niskich kopnięć. Początek pojedynku był bardzo spokojny, oglądaliśmy jedynie pojedyncze ciosy z obu stron. W końcu “Clark Kent” trafił potężnie lewą ręką czym zamroczył rywala,. Gładkowicz kontynuował atak mocnym ground&pound w parterze. Zając przetrwał ten napór, ale wciąż leżał na plecach. Na pół minuty przed końcem walka wróciła do stójki,

Drugą rundę lepiej zaczął Zając. Pójście do przodu i atak kolanem. Zawodnik Spartakusa Rzeszów celował ciosami w okolice wątroby. Później kilkoma ciosami ponownie trafił jednak Gładkowicz. Zając dobrze pracował ciosami prostymi, ale rywal nie pozostawał mu dłużny. W końcówce rundy lewym trafił jeszcze reprezentant Octopusu Łódź.

Na kilka dobrych ciosów Gładkowicza oponent odpowiedział dobrze w kontrze. Zając dobrze pracował w stójce i neutralizował zapaśnicze próby rywala. Finalista pierwszego turnieju THE WAR wywierał presję i bił lewym prostym. Gładkowicz na kilkadziesiąt sekund przed końcem złapał klincz i docisnął rywala do siatki. Uczestnik programu “Tylko Jeden” (choć nie stoczył w nim walki – przyp. red.) nie był w stanie obalić, ale do końca pojedynku kontrolował rywala pod siatką.

Wszyscy sędziowie punktowali pojedynek identycznie – 29-28 dla Sergiusza Zająca. Zawodnik Spartakusa Rzeszów wywalczył więc sobie prawo do walki o pas kategorii półciężkiej Babilon MMA.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis