MMA PLArchiwumBabilon MMABabilon MMA 40: Mateusz Makarowski rozbił Filipa Lamparskiego i został nowym mistrzem wagi lekkiej [WIDEO]

Babilon MMA 40: Mateusz Makarowski rozbił Filipa Lamparskiego i został nowym mistrzem wagi lekkiej [WIDEO]

Mateusz Makarowski (11-5-1) pokonał przed czasem Filipa Lamparskiego (7-3) w walce wieczoru gali Babilon MMA 40 w Wieliczce, której stawką był pas wagi lekkiej.

Babilon MMA 40 Mateusz Makarowski

Lamparski zaczął walkę od mocnego lewego prostego. Reprezentant DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała bardzo dobrze wyglądał w stójce. Sporo trafiał zarówno na głowę jak i korpus. Makarowski odgryzał się, ale robił to rzadziej. Lamparski wywierał presję na rywalu. Oglądaliśmy sporo wymian. Obaj zawodnicy mieli swoje momenty. Makarowski naruszył oponenta mocnym ciosem. Lamparski jednak dobrze w tempo poszedł po obalenie i sprowadził walkę do parteru. Tuż przed końcem rundy Makarowski wrócił na nogi. W stójce to jednak jego rywal zaakcentował końcówkę efektownym high kickiem.

Zawodnicy nie stronili od mocnych wymian w rundzie drugiej. Lamparski kilka razy konsekwentnie sprowadzał walkę do parteru. W pewnym momencie był nawet blisko poddania rywala. To się jednak nie udało i rywal na rozerwaniu trafił go mocno łokciem. Makarowski przejął inicjatywę i wyprowadzał kolejne mocne ciosy. Zawodnik Nemesis Team rozbijał rywala kolejnymi prostymi. Na twarzy Lamparskiego pojawiło się też sporo krwi.

Makarowski znakomitym prostym skontrował rywala w rundzie trzeciej. Potem trafił też bardzo mocno na tułów. Lamparski próbował sprowadzać walkę do parteru, ale kolejne próby były bardzo czytelne. Wielokrotnie podejmował też próby akcji obrotowych, jednakże nie przynosiły one większego efektu. Makarowski wyglądał znacznie lepiej pod względem kondycyjnym i raz po raz obijał rywala. Lamparski popisał się wysokim kopnięciem i odpowiadał ciosami.

Wallka weszła w fazę rund mistrzowskich. Lamparski wciąż pozostawał w grze i wchodził w wymiany. Makarowski trafił go naprawdę mocno. Kolejne potężne ciosy dochodziły do głowy Lamparskiego. W końcu przy siatce Makarowski posłał rywala na deski piekielnymi ciosami na tułów. Tam dołożył jeszcze całą serię uderzeń, którymi zmusił sędziego do przerwania pojedynku.

Skrót walki dostępny na polsatsport.pl

Mateusz Makarowski wygrał czwartą walkę z rzędu i został nowym mistrzem kategorii lekkiej. Tytuł ten został zwakowany jakiś czas temu przez Piotra Niedzielskiego, który jest obecnie zawodnikiem Bellatora.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis