MMA PLArchiwumBabilon MMABabilon MMA 38: Tymoteusz Łopaczyk odwrócił losy walki. Skończył Jakimowicza i zdobył tymczasowy pas! [WIDEO]

Babilon MMA 38: Tymoteusz Łopaczyk odwrócił losy walki. Skończył Jakimowicza i zdobył tymczasowy pas! [WIDEO]

Tymoteusz Łopaczyk (10-3) pokonał Marka Jakimowicza (3-3) przez techniczny nokaut w drugiej rundzie w walce wieczoru gali Babilon MMA 38, której stawką był tymczasowy pas wagi półśredniej.

Babilon MMA 38 Tymoteusz Łopaczyk

Jakimowicz ruszył na rywala z mocnymi ciosami, ale przy okazji sam został trafiony i nieco zamroczony. Zawodnicy kotłowali się w parterze. Raz jeden raz drugi znajdował się na górze. Działo się naprawdę sporo. Jakimowicz z góry spuścił kilka naprawdę mocnych łokci. Łopaczyk próbował wyjść z niekorzystnej dla siebie pozycji, ale rywal zdołał mimo wszystko go skontrolować. Jakimowicz ponownie potężnymi łokciami poobijał nieco przeciwnika. Zawodnik trenujący w Irlandii Północnej znakomicie dociążał oponenta i korzystał ze swojego ground&pound.

Intensywny początek rundy drugiej. Po krótkiej wymianie ciosów walkę do parteru sprowadził Jakimowicz. Łopaczyk odwrócił pozycję. “Miodożer” był nawet za plecami fightera z Belfastu, ale tylko przez chwilę. Jakimowicz uzyskał dosiad. Nie trwało to długo, ale mimo wszystko “Grizzly” wciąż miał dominującą pozycję. Łopaczyk wciąż był jednak aktywny. Zawodnik Nemesis Pro Team w końcu przejął inicjatywe w parterze. Zdołał zajść za plecy i rozciągnąć przeciwnika na macie. Po serii ciosów bez odpowiedzi sędzia przerwał walkę.

Skrót walki dostępny na polsatsport.pl

Pełnoprawnym mistrzem kategorii półśredniej Babilon MMA jest aktualnie Łukasz Siwiec. Możliwie, że do walki unifikacyjnej dojdzie w przyszłym roku. Co ciekawe zawodnicy ci spotkali się już ze sobą w klatce w 2019 roku. Łopaczyk znokautował wówczas rywala w trzeciej rundzie na gali Armia Fight Night 6.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis