MMA PLBabilon MMABabilon MMA 16: Daniel Rutkowski totalnie zdominował Rene Runge w walce wieczoru

Babilon MMA 16: Daniel Rutkowski totalnie zdominował Rene Runge w walce wieczoru

Daniel Rutkowski (11-2, 1 N/C) pokonał Rene Runge (9-4-1) jednogłośną decyzją sędziowską w walce wieczoru gali Babilon MMA 16. Mistrz Babilon MMA i FEN w kategorii piórkowej tym razem rywalizował w wadze lekkiej.

Początek walki był dość spokojny. Obaj zawodnicy straszyli się kopnięciami. Rutkowski przed upływem minuty zamknął rywala na siatce a potem go obalił. Zawodnik Cross Fight Radom miał dominującą pozycję, z której od czasu do czasu zadawał ciosy. Runge był wciśnięty w siatkę. Polak szukał drogi do obejścia pozycji, wciąż nie zapominając jednak o ciosach. “Rutek” wykonywał dobrą pracę zapaśniczą i pewnie kontrolował walkę.

Drugą rundę Runge próbował rozpocząć od mocnych obszernych ciosów. Niemiec sam jednak przyjął od Polaka. Przeniesienie walki do parteru zajęło Rutkowskiemu niewiele więcej czasu niż w rundzie pierwszej. “Rutek” trzymał swojego przeciwnika pod siatką, udało mu się też uzyskać dosiad. Mocne łokcie spadały na głowę Runge. Polski zawodnik kontrolował sytuację, choć przy podniesieniu pozycji rywalowi udało się wstać. Zawodnik Cross Fight Radom ponownie zaliczył jednak udane obalenie a rundę zakończył mocnymi ciosami młotkowymi.

W ostatniej rundzie Rutkowski szybko zamknął rywala na siatce. Polak popisał się efektownym superman punchem. “Rutek” trafił kilkoma naprawdę mocnymi ciosami. Potem przewrócił przeciwnika, ale odpuścił pracę w parterze. W kontrze na kopnięcie Runge trafił dobrym sierpowym. Niemiec pracował też ciosami prostymi. Przewaga należała jednak wciąż do Rutkowskiego. Polski zawodnik przymierzył mocnym ciosem, po którym walka raz jeszcze znalazła się na macie. Później po kolejnej mocnej serii rywal się położył. “Rutek” odpuścił, ale szybko ponowił podobną akcję. Ostatecznie jednak walka dotrwała do końcowego gongu.

Punktacja przedstawiła skalę dominacji Polaka w tej walce – 30-24, 30-25, 30-24.

Skrót walki dostępny na polsatsport.pl

Zobacz także:

Babilon MMA 16 – wyniki

W Legionowie czeka nas kolejna gala Babilon MMA. W rozpisce znaleźli się m.in. Daniel Rutkowski, Róża Gumienna, Magdalena Rak czy Filip Stawowy.