MMA PLNajnowszeBez kategoriiAoF IV: Krzysztof Romaniuk przed galą! Wywiad!

AoF IV: Krzysztof Romaniuk przed galą! Wywiad!

krzysztof_romaniuk1.jpg

Gamrot - Dos Anjos

Na gali Angels of Fire IV – “Against All Odds” 15 listopada br. W Płocku , odbędą się aż trzy turnieje 4-osobowe. Jeden w MMA, dwa  na zasadach K-1 w kategorii wagowej do – 75 kg oraz -95kg. Już wcześniej federacja AoF organizowała turnieje i to w kategorii wagowej – 75kg z tą różnicą, że te wcześniejsze to turnieje 8 osobowe. Na  Angels of Fire IV – “Against All Odds” w turnieji do – 75kg jednym z czwórki zawodników jest Zawodowy Mistrz Polski federacji WKA Krzysztof Romaniuk.

Krzysiek jest bardzo dobrze znany zarówno fanom K-1 jak i publiczności oglądającej wcześniejsze edycje AoF. To właśnie na AoF III Romaniuk zdobył pas Zawodowego Mistrza Polski federacji WKA w formule K-1 w wadze -75kg. Przed walka na AoF III, Krzysiek pokazał się z jak najlepszej strony w walce z bardzo doświadczonym i mocnym białoruskim zawodnikiem Pawlem Kaczurą na gali Kokoro Cup. Krzysiek wygrał ten pojedynek przez TKO w 3 rundzie! Takie walki i takie zwycięstwa nad Białoruskimi zawodnikami zdarzają się rzadko, a trzeba pamiętać, że Białorusini, obok zawodników z Holandii i Tajlandii, stanowią najwyższą półkę w tym sporcie.

 

Krzysztof Romaniuk jest obecnie jednym z najciekawszych polskich zawodników: potrafi walczyć technicznie, mocno i efektownie. Przy tym ma mocną psychikę, jest bardzo twardy, walczy z odwrotnej pozycji, ma bardzo mocne uderzenie z obydwu rąk.

 

25 października br. Romaniuk nie wykorzystał szansy zdobycia pasa  Zawodowego Mistrza Eurazji federacji WBKF, przegrywając na punkty ośmiorundowy pojedynek z Kumar Zalijev z Kazachstanu. Polak nie miał recepty na świetnego Kazacha. Jedynie boksersko nie wypadł dużo gorzej ale to za mało na fightera z wielkim międzynarodowym obyciem. Na plus Polaka trzeba zapisać wielkie serce do walki i nieustępliwość.

 

Jak zawalczy Krzysiek na Angels of Fire IV – “Against All Odds” 15 listopada br. W Płocku. Zobaczymy już nie długo, jego przeciwnikiem w półfinale będzie dobry zawodnik ze Słowacji Ota Merling. A jeśli Romaniuk wygra ten pojedynek zapewne w finale będzie czekał na niego Rafał Dudek, który ma coś do udowodnienia Krzyśkowi.

 

Krzysztof Romaniuk
Klub : KOKORO Warszawa
Trener : Andrei Molchanov

 

Wiek : 24 lata
Waga : 75 kg
Wzrost : 180 cm

 

Rekord :
Walki/Fights: 20
Wygrane/Won: 14
Przegrane/Loss: 6
Remisy/Draw: 0
KO: 1

 

Tytuły :
III miejsce Mistrzostwa Polski Full-kontakt Piaseczno 2007
III miejsce Mistrzostwa Polski Full-kontakt Low-Kick Sulechów 2007
III miejsce Mistrzostwa Polski Full-kontakt Low-Kick Wołów 2007
I Miejsce Mistrzostwa Polski Full-kontakt Low-Kick Świebodzice 2008
Zawodowy mistrz Polski WKA (Angels of Fire III))

 

Aby lepiej przybliżyć sylwetkę tego zawodnika, poprosiliśmy Krzyśka o udzielenie krótkiego wywiadu:

 

Perfekt-tv / MMABlog:
Witaj,

 

Krzysztof Romaniuk:
Witam

 

Perfekt-tv / MMABlog: Na gali Angels of Fire IV – Against All Odds 15 listopada br. w Płocku weźmiesz udział w czteroosobowym turnieju na zasadach K-1 w kategorii wagowej -75kg. Będzie to Twój drugi występ w tej organizacji. Jak odebrałeś zaproszenie do tego turnieju.

 

Krzysztof Romaniuk:
Bardzo pozytywnie, gdyż gale AOF cieszą dużym poważaniem wśród miłośników sportów walki, i są niewątpliwie na bardzo wysokim poziomie, zarówno pod względem zawodników jak i oprawy i organizacji.

Perfekt-tv / MMABlog:, Jak Ty oceniasz swoje szansę na wygranie tego turnieju. Co wiesz o swoim pierwszym przeciwniku, którym jest Ota Merling ze Słowacji.

 

Krzysztof Romaniuk:
Przede wszystkim jadę na ten turniej by wygrać go, to raz. Co do mojego przeciwnika nie wiem zbyt dużo, wiem natomiast, że Słowacy zarówno jak Czesi mają dobrą i bardzo mocną szkołę Muay Thai. Są mocni fizycznie i kondycyjnie.

 

Perfekt-tv / MMABlog: Wiemy, że Twój trener to pierwsza „półka” trenerska w Polsce. Jak więc trwały przygotowania do tego turnieju ? Jakieś specjalne treningi ? Specjalna dieta ? Sparingpartnerzy.

 

Krzysztof Romaniuk:
Owszem, bardzo mocno się  przygotowywałem, pod każdym względem. Dwa treningi dziennie, sparingi, oczywiście też odpowiednia dieta.

 

Perfekt-tv / MMABlog: Możliwe, że ponownie spotkasz się w walce z Rafałem Dudkiem, wiemy, że Rafał bardzo zabiegał o możliwość rewanżowej walki z Tobą, jak do tego podchodzisz.

 

Krzysztof Romaniuk:
Bardzo chętnie skrzyżuje rękawice z nim ponownie.

 

Perfekt-tv / MMABlog: 25 października br. nie wykorzystał szansy zdobycia pasa  Zawodowego Mistrza Eurazji federacji WBKF, przegrywając na punkty ośmiorundowy pojedynek z Kumar Zalijev z Kazachstanu. Twoim zdaniem przegrałeś bo zabrakło:

 

Krzysztof Romaniuk:
Doświadczenia w zawodowych i długodystansowych pojedynkach.

 

Perfekt-tv / MMABlog: Jak radzisz sobie ze stresem przed meczowym, czy masz jakieś „czary mary” lub inne zaklęcia, które mają przynieść Ci powodzenie w walce. Jak porażki wpływają na Ciebie. Czy trudno Ci pozbierać się po przegranej.

 

Krzysztof Romaniuk:
Po prostu skupiam się na walce.

 

Perfekt-tv / MMABlog: Jak zaczęła się Twoja przygoda ze sportami walki ? . Dlaczego właśnie Kick – Boxing, dyscyplina wymagająca wiele poświęcenia i samodyscypliny a na dodatek wynagrodzenie w Polsce jak na razie nikogo nie zadowala w tej dyscyplinie. 

 

Krzysztof Romaniuk:
Najpierw trenowałem boks w Hetmanie Białystok. Później w Warszawie zacząłem trenować Kickboxing. Od zawsze lubiłem rywalizację a sporty walki są do tego najlepsze.

 

Perfekt-tv / MMABlog: Która ze stoczonych walk była dla Ciebie najtrudniejsza ? Najbardziej cenisz sobie wygraną z:

 

Krzysztof Romaniuk:
Z Pawłem Kaczurą

 

Perfekt-tv / MMABlog: Były jakieś kontuzje w Twojej karierze, jak sobie z nimi radzisz ? Czy byłeś znokautowany.

 

Krzysztof Romaniuk:
W sportach walki jak wiadomo kontuzje są nieodłącznym czynnikiem. Nigdy nie przegrałem przez nokaut.

 

Perfekt-tv / MMABlog: Kto jest Twoim ulubionym zawodnikiem ? Czy masz idola na którym się wzorujesz lub wzorowałeś.

 

Krzysztof Romaniuk:
Nie wzoruję się na nikim, próbuję stworzyć swój własny styl.

 

Perfekt-tv / MMABlog: Załóżmy taki scenariusz, dostajesz zawodowy kontrakt i masz możliwości wybrania dla siebie przeciwnika, z kim chciałbyś  zawalczyć ze znanych zawodników sceny światowej ?

 

Krzysztof Romaniuk:
Oczywiście Masato

 

Perfekt-tv / MMABlog: Rozmawiając ze sportowcami zawsze zadaje im pytanie w sprawie stosowania dopingu w sporcie, jakie jest Twoje zdanie na temat dopingu.

 

Krzysztof Romaniuk:
Nie popieram.

 

Perfekt-tv / MMABlog: Co o Twojej karierze sądzi rodzina, jak na nią reagują , jak to przeżywają.

 

Krzysztof Romaniuk:
Wspierają mnie

 

Perfekt-tv / MMABlog: Komu najbardziej zawdzięczasz i kto miał największy udział w Twojej  karierze ?

 

Krzysztof Romaniuk:
Odpowiem krótko: Andrei Molchanov

 

Perfekt-tv / MMABlog: Co dzieję się z Tobą  po za ringiem to:

 

Krzysztof Romaniuk:
Studiuję

 

Perfekt-tv / MMABlog: Jakiej słuchasz muzyki? Jaki jest ulubiony Twój film? Jakie masz hobby poza sztukami walki? Dziewczyna, żona…

 

Krzysztof Romaniuk: Muzyka poważna, sporty extremalne.

 

Perfekt-tv / MMABlog: Plany na przyszłość? Czy planujesz ją ze sportami walki?

 

Krzysztof Romaniuk: To się okaże

 

Perfekt-tv / MMABlog: Każdy o czymś marzy. Jakie jest Twoje największe marzenie?

 

Krzysztof Romaniuk: Pragnę szczęścia

 

Perfekt-tv / MMABlog: Dzięki bardzo, że poświęciłeś mi tyle czasu, dzięki za udzielony wywiad, korzystając z okazji życzę Ci sukcesów, pozdrawiam Twoich znajomych, przyjaciół oraz rodzinę. Do zobaczenia 15 listopada w Płocku na Angels of Fire IV – Against All Odds: Płock

 

Krzysztof Romaniuk: Również  bardzo dziękuje i do zobaczenia.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis