MMA PLNajnowszeBez kategoriiAntonio Rodrigo Nogueira:Wywiad!

Antonio Rodrigo Nogueira:Wywiad!

3747-rodrigonogueirapridepressgp.jpg

Pasternak

Wywiad z Big Nogiem w środku!

Q: Jak leci ?
A: Superos, kolego.

Q: Masz nowy gym w Miami, możesz powiedzieć coś o tym?
A: Tak, otwieramy nowy gym w Miami. Miałem gym w Fort Lauderdale, ale wykoncypowałem sobie, że w Miami będzie łatwiej. Będę ja, mój brąz i Anderson Silva, który postanowił sie tu przenieść, żeby nie podróżować ciągle z Brazylii. Mamy dobry team i będziemy razem nauczać i trenować.

Q: Kiedy otwarcie?
A: We czwartek i piątek otwieramy dla uczniów. W sobotę ja i brąz damy seminarium, a zajęcia rozpoczynają się w poniedziałek.

Q: Właśnie obwieszczono, że będziesz kołczem ósmego sezonu TUF. Co powiesz o tym?
A: Tak, w poniedziałek zmykam do Las Vegas by porozmawiać o szczegółach z producentami i UFC, ale już się cieszę na trenowanie dobrych zawodników w tym programie.

Q: Oglądałeś któreś z poprzednich TUF?
A: Yyy…. od czasu do czasu obejrzałem jakiś odcinek, wiem że powinna być dobra zabawa. Będziemy 10 tygodni z fajterami by przez ten czas nauczyć ich tak dużo jak to tylko możliwe. Postaramy się zrobić to jak najlepiej.

Q: Wiesz, kto będzie twoimi asystentami?
A: Będzie ze mną mój buddy od submission i myślę, że będę miał trenera boksu z Kalifornii. Anderson Silva będzie jednym z moich gości i myślę, że brąz też. Chyba jeszcze będzie trener zapasów z Kalifornii.

Q: Czy na koniec sezonu zmierzysz się z Mirem?
A: Dowiem się tego na pewno w poniedziałek. Dowiem się, kto będzie moim następnym przeciwnikiem i kiedy będzie walka. Na razie nic nie jestem w stanie powiedzieć.

Q: W ostatniej walce pokonałeś Tima i zdobyłeś tytuł HW. Co to dla ciebie znaczy?
A: panie, to była od zawsze moim marzeniem. Rozpocząłem trenowanie MMA i Jiu-Jitsu w 1994 roku po tym, jak po raz pierwszy zobaczyłem galę z Roycem Gracie. Pokazał jak znakomicie technika bjj może działać. Gdy to zobaczyłem, powiedziałem sobie, że muszę to trenować. Zacząłem szukać klubu. Już wtedy trochę boksowałem, więc zmiksowałem to z bjj i tak się zaczęła moja przygoda z MMA.

Q: Co powiesz o przeprowadzce do ameryki?
A: Mam tu swoją rodzinę i wielu studentów, więc jest OK.

Q: Co sądzisz o tym, że Randy Couture odszedł z UFC wraz z tytułem i nie chce z tobą walczyć?
A: Gdy powiedzieli mi, że będę walczył o mistrzostwo UFC, myślałem, że to będzie walka z Randym. Ma swoje powody z kontraktami i tym podobne, musi dbać o swoje dobro. Jestem w posiadaniu pasa i jestem gotów by z nim walczyć. Moje walki świadczą o tym, że jestem wystarczająco dobry, by z nim walczyć. i mam nadzieję, że do tego dojdzie, bo jestem na to gotów. Myślę, że dalibyśmy ekscytującą walkę.

Q: Czy mając na uwadze swoją pozycję i wkład w ten sport czułeś się obrażony tym, że niejako pominął cię i skupił na Fedorze?
A: Tak naprawdę to nie myślałem o tym zbyt wiele. Wygrałem wiele walk, stoczyłem wiele ciężkich batalii i jestem w dobrej pozycji by być mistrzem UFC. On ma swoje powody, musi dbać o finanse. Ja tu jestem. Jeśli najlepsi zawodnicy na świecie chcą pasa UFC, to muszą się ze mną zmierzyć. Nie dbam o to, co powiedzą, jeśli ktoś chce walczyć, to ja tu jestem.

Q: Skąd bierzesz to serce do walki, które ciągle pokazujesz w swoich bojach?
A: Wiesz, zacząłem trenować Judo, gdy miałem 4 lata, więc zawsze miałem pociąg do walki. Czasem jest ciężko w czasie walki i nauczyłem się jak kierować walkami i jak zmieniać ich przebieg. Gdy miałem 11 lat, uderzyła mnie ciężarówka i wtedy mi było bardzo, bardzo ciężko. To mnie bardzo zmotywowało. Miałem również znakomitych partnerów treningowych i trenerów w Brazylii i teraz na Florydzie. Moi partnerzy treningowi są najlepsi. Ciągle razem trenujemy, więc zawsze jesteśmy gotowi.

Q: Walczyłeś z najlepszymi ciężkimi na świecie. Czy chciałbyś z kimś konkretnym jeszcze zawalczyć?
A: Tak, chciałbym walczyć z tym Rosjaninem (hehe ), który był w przeszłości mistrzem.

Q: Z Arlovskim?
A: Tak, z nim. Również chciałbym walczyć z Randym Couture i może z Fedorem. Uwielbiam walczyć z Fedorem, bo to znakomity zawodnik. Chcę również zawalczyć z Mirem, bo ma znakomite Jiu-Jitsu.

Q: Fedor i Tim będą walczyć w lipcu. Walczyłeś z obydwoma, jak myślisz kto wygra?
A: Chłopie, to będzie bardzo interesujące. Jeśli Sylvia da radę utrzymać walkę w stójce, będzie miał sporą szansę na zwycięstwo. Fedor jest lepszym grapplerem i ma dobre obalenia. To będzie intensywna walka. Jeśli przejdzie do parteru, to Fedor będzie miał szansę. Będzie mu ciężko go sprowadzić, ale jeśli to mu się uda, to będzie miał kontrolę. Tim Sylvia ma bardzo ciężkie łapy i znakomicie się porusza. To będzie bardzo dobra walka.

Q: Czyje walki lubisz oglądać?
A: Andersona Silvę bardzo dobrze się ogląda. Lubię też walki GSP.

Q: Jakie akcje charytatywne prowadzisz?
A: W Brazylii prowadzimy zajęcia dla biednych dzieci, które nie mogą sobie pozwolić na trenowanie w gymie. Mamy w sumie około 150 dzieciaków. Uczymy boksu i Jiu-Jitsu. Są też zajęcia z podnoszenia ciężarów. Jest też trener zapasów z Rumunii. Gdy ustawimy wszystko w naszym gymie w USA, to też zaczniemy prowadzić zajęcia dla biednych dzieci.

Q: Wiesz może kiedy twój brat będzie walczył?
A: Walczył w Kanadzie, a teraz negocjuje z Japończykami. Prawdopodobnie zawalczy w lipcu. Trenuje ciągle, więc jest ciągle w formie.

Q: To będzie DREAM, czy WVR?
A: Nie mogę tego powiedzieć. Mamy dobre oferty. W Japonii spędziliśmy wiele czasu, uwielbiamy Japończyków.

Q: Coś chciałbyś dodać?
A: Zapraszamy do naszego gymu. Będzie otwarty dla wszystkich wokół. Mamy seminarium w sobotę, więc możecie przyjść, potrenować, wszystkim podpiszemy autografy. W przyszłym tygodniu jadę do Vegas na rozmowy z UFC i producentami i będziemy majstrować mistrza z kogoś z zawodników w programie. Chcę też podziękować fanom za wsparcie zarówno w Ameryce jak i w domu.

Q: Dzięki Antonio, szczególnie, że jesteś na pewno zajęty przygotowaniami. Gratuluję otwarcia gymu i cieszę sie na następną twoją walkę.

Q: Dzięki za telefon. Możesz dzwonić kiedy czegoś będziesz potrzebował.

Autor: delly

Źródło:Body-factory.pl

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis