MMA PLBoksAnthony Joshua vs. Robert Helenius. Fin wchodzi na zastępstwo!

Anthony Joshua vs. Robert Helenius. Fin wchodzi na zastępstwo!

Oficjalnie ogłoszono zastępstwo dla Anthony’ego Joshuy, który 12 sierpnia miał zmierzyć się z Dillianem Whyte’em. Nowym przeciwnikiem AJ’A będzie dobrze znany polskim kibicom – Robert Helenius! Już 12 sierpnia w O2 Arena – Joshua vs. Helenius!

Joshua vs Helenius
Foto: Matchroom Boxing

W sobotę gruchnęła informacja, że Dillian Whyte (29-3 KO) został złapany na dopingu, tym samym jego walka z Anthonym Joshuą (25-3, 22 KO) – zostaje odwołana.

OFICJALNIE – Joshua vs. Helenius!

Rozpoczęło się heroiczne szukanie zastępstwa, aby uratować wydarzenie w Londynie. Na szczęście trudy promotorów dobiegły końca. Grupa Matchroom Boxing poinformowała, że Anthony Joshua zmierzy się z Robertem Heleniusem w walce wieczoru w londyńskiej O2 Arena. “Nordycki Koszmar” zaakceptował ofertę walki zaledwie cztery dni przed jej planowaną datą.

Robert Helenius (31-3, 20 KO) w kraju nad Wisłą rozpoznawalny jest głównie za sprawą walki z “Babyfacem”. W 2020 roku Fin sensacyjnie pokonał Adama Kownackiego, zatrzymując wyścig 34-latka po mistrzostwo świata. Rok później odbył się rewanż, ale “Nordycki Koszmar” znowu okazał się lepszy.

ZOBACZ TAKŻE: Duża metamorfoza byłego rywala Pudziana. Butterbean schudł prawie 100 kilogramów! [WIDEO]

Reprezentant Finlandi ostatni raz na światowym ringu pojawił się 15 października 2022, kiedy przyszło mu się zmierzyć z Deontayem Wilderem (43-2-1, 42 KO). Amerykanin ciężko znokautował Heleniusa już w drugiej odsłonie starcia. Od tamtego czasu słuch o pogromcy Adama Kownackiego zaginął.

Jako ciekawostkę podam, że Robert Helenius dokładnie trzy dni temu stoczył pojedynek w Finlandii. “Nordycki Koszmar”pokonał Mika Mielonena (6-1) – który po walce został zawieszony przez Komisję Boskerską w Finlandii. Według przepisów panujących w Finlandii zawodnik musi mieć kilka tygodni przerwy po przegranej przez nokaut.

Mimo wszystko ciężko zaliczyć to jako pełnoprawny powrót do ringu, więc zostańmy przy tym, że ostatni raz na poważnie walczył ponad rok temu.

Kto według was wygra? Będziecie oglądać? Dajcie znać w komentarzach!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis