MMA PLBoksAnthony Joshua poddał się kwarantannie. Spotkał się z zakażonym koronawirusem księciem Karolem

Anthony Joshua poddał się kwarantannie. Spotkał się z zakażonym koronawirusem księciem Karolem

Foto: ESPN

Mistrz świata wagi ciężkiej Anthony Joshua poddał się dobrowolnej kwarantannie. To skutek niedawnego spotkania z następcą brytyjskiego tronu, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Królewska rezydencja Clarence House poinformowała, że 71-letni ksiażę Karol jest zakażony koronawirusem. Ma jednak łagodne objawy choroby COVID-19.

9 marca w Wielkiej Brytanii obchodzono Dzień Wspólnoty (Commonwealth Day). Znakomity brytyjski pięściarz uczestniczył w obchodach w opactwie Westminster, na których obecny był również m.in. książę Karol.

Z tego powodu Joshua poddał się domowej kwarantannie.

Rzecznik pięściarza wystosował krótki komunikat, w którym potwierdził, że Joshua czuje się dobrze.

“Zgodnie z rządowymi zaleceniami AJ przebywa w domu. Jest zdrowy i czuje się dobrze. Życzy szybkiego powrotu do zdrowia wszystkim zakażanymi i ogromnie dziękuję wszystkim  na pierwszej linii fontu walki z koronawirusem.”

W grudniu ubiegłego roku Anthony Joshua zrewanżował się Andy’emu Ruizowi i odzyskał utracone wcześniej pasy mistrzowskie federacji WBA, WBO, IBF i IBO. Zawodnik ma bronić tytułów 20 czerwca w pojedynku z Bułgarem Kubratem Pulevem. Oczywiście w obecnej sytuacji pojedynek ten podobnie jak inne wydarzenia sportowe stoi pod dużym znakiem zapytania.