MMA PLNajnowszeBez kategoriiAngels of Fire IV: Przemysław Zbiciak przed galą! Wywiad!

Angels of Fire IV: Przemysław Zbiciak przed galą! Wywiad!

przemyslaw_zbiciak1.jpg

Gamrot - Dos Anjos

Na Gali Angels of Fire IV ” Against All Odds” 15 listopada br. W Płocku, odbędzie się turniej 4-osobowy na zasadach MMA w wadze do -73kg o Puchar Młodzieżowego Mistrza Polski federacji AoF.  Jednym z głównych pretendentów do wygrania tego turnieju jest  Przemysław Zbiciak.

Klub : Arrachion MMA Olsztyn
Trenerzy : Szymon Bońkowski, Paweł Derlacz

Wiek : 21
Wzrost : 178 cm
Waga : 69 kg

Osiągnięcia Submission Fighting:
-3 miejsce Mistrzostwa Polski Submission Fighting

Osiągnięcia MMA:
– 1 miejsce Mistrzostwa Polski Amatorskiej Ligi MMA
– 1 miejsce Puchar Polski Amatorskiej Ligi MMA
– 1 miejsce Zawody Amatorskiego MMA w Olsztynie
– 1 miejsce Otwarte Mistrzostwa Polski Północnej Amatorskiego MMA
– wygrana walka w zawodowej gali MMA- Professional Fighter 2
– wygrana walka zawodowa na gali Sztorm Bałtyku

Rekord amatorskiego MMA : 7:0:0 (wszystkie walki wygrane przed czasem)
Rekord zawodowego MMA: 3:2:1

Jak na tak młodego zawodnika jego dotychczasowe osiągnięcia robią wrażenie. Aby jeszcze lepiej przybliżyć sylwetkę tego zawodnika, poprosiliśmy Przemka o udzielenie krótkiego wywiadu:

Perfekt-tv / MMABlog: Witaj

Przemysław Zbiciak: Witam wszystkich!

Perfekt-tv / MMABlog: Na gali Angels of Fire IV – Against All Odds 15 listopada br. w Płocku weźmiesz udział w czteroosobowym turnieju MMA . Jak odebrałeś zaproszenie do tego turnieju, czy będzie to Twój pierwszy turniej.

Przemysław Zbiciak: Niestety nie wezmę udziału w tym turnieju ze względu na kontuzje, których nabawiłem się podczas walki na gali Bałtycki Sztorm 4. Nie są to może poważne kontuzje, ale uniemożliwiają mi odpowiednie przygotowanie się do turnieju w Angels of Fire IV.

Perfekt-tv / MMABlog: Przez większość znawców MMA byłeś typowany do roli głównego faworyta tego turnieju, jak Ty oceniałeś swoje szansę na wygraną. W pierwszy pojedynku miałeś walczył z zawodnikiem z Bastion Tychy/Katowice Danielem Obrzutem. Co wiesz o swoim przeciwniku.

Przemysław Zbiciak: O Danielu jak i pozostałych zawodnikach startujących w turnieju wiedziałem tyle, że są młodymi, ambitnymi i perspektywicznymi zawodnikami. Nie zdążyłem lepiej poznać ich stylu walki, ale osiągnięcia chłopaków mówią same za siebie.

Perfekt-tv / MMABlog: Jak trwały Twoje przygotowywania do AoF IV? Jakieś specjalne treningi ? Specjalna dieta ? Sparingpartnerzy ….

Przemysław Zbiciak: Do pojedynku przygotowywałem się razem z moimi trenerami i kolegami z klubu. Trenowaliśmy ciężko dwa razy dziennie. Nie stosuję specjalnej diety, staram się po prostu dobrze i zdrowo jeść.

Perfekt-tv / MMABlog: Czy przed pojedynkiem przygotowujesz strategie pod danego zawodnika. Ile czasu potrzeba, żeby przygotować taka strategię walki pod danego przeciwnika?

Przemysław Zbiciak: Jeśli walki mojego przeciwnika można obejrzeć lub znaleźć w Internecie staram się je dokładnie przeanalizować i znaleźć jego słabe strony. Nie przygotowuje specjalnej strategii, po prostu podczas walki staram się wykorzystać to czego wcześniej się o nim dowiedziałem.

Perfekt-tv / MMABlog: Na co dzień trenujesz w klubie z trenerami których zawodnik Mamed Khalidov  robi zawrotną karierę nie tylko w Polsce ale również na światowych ringach MMA. Czy ma to wpływ na Ciebie. Czy nasz możliwość uczenia się od Mameda, sparowania z nim. Czy sukces kolegi mobilizuje do jeszcze większego wysiłku i poświęcenia by jego wzorem myśleć o sukcesach.

Przemysław Zbiciak: Oczywiście. Mamed jest świetnym zawodnikiem, ale jednocześnie dobrym kolegą i zawsze mogę liczyć na jego rady i pomoc podczas treningów. Sukcesy Mameda mobilizują nie tylko mnie, ale także wszystkich zawodników w naszym klubie. Mogę śmiało powiedzieć, że wszyscy jesteśmy dumni z jego postawy na ringach międzynarodowych.

Perfekt-tv / MMABlog: Jak zaczęła się Twoja przygoda ze sportami walki ? Czy od początku było to MMA.

Przemysław Zbiciak: Koledzy przyprowadzili mnie 4 lata temu na treningi MMA do trenerów Pawła i Szymona. Bardzo mi się spodobało i już zostałem. Wcześniej nie miałem okazji trenować innych sportów walki.

Perfekt-tv / MMABlog: Która ze stoczonych walk była dla Ciebie najtrudniejsza ? Najbardziej cenisz sobie wygraną z:

Przemysław Zbiciak: Najcięższą moją walka była ta ostatnia stoczona na gali Bałtycki Sztorm 4 z Alanem Omerem. Jeśli chodzi o wygrane to nie mam takiej, którą mógłbym wyróżnić, wszyscy chłopacy z którymi walczyłem byli dobrymi zawodnikami i ciężkimi przeciwnikami.

Perfekt-tv / MMABlog: Były jakieś kontuzje w Twojej karierze, jak sobie z nimi radzisz ?

Przemysław Zbiciak: Kontuzje są wpisane w sport wyczynowy. Mi też się takie przydarzały. Na szczęście nie były to takie kontuzje, które mogłyby mnie wykluczyć ze sportu na więcej niż kilka tygodni. Sposób na kontuzje jest jeden: Odpoczynek i rekonwalescencja, chociaż czasami jest z tym ciężko, bo bardzo szybko ciągnie z powrotem na matę

Perfekt-tv / MMABlog: Kto jest Twoim ulubionym zawodnikiem ? Czy masz idola na którym się wzorujesz.

Przemysław Zbiciak: Jest kilku zawodników, których naprawdę podziwiam m.in. mistrzowie UFC w najniższych wagach BJ. Penn i GSP, ale staram się podpatrywać wszystkich dobrych  zawodników.

Perfekt-tv / MMABlog: Załóżmy taki scenariusz, dostajesz zawodowy kontrakt i masz możliwości wybrania dla siebie przeciwnika, z kim chciałbyś  zawalczyć ze znanych zawodników sceny światowej ?

Przemysław Zbiciak: Ciężko powiedzieć, na pewno z najlepszymi, ale na to muszę jeszcze trochę poczekać, a przede wszystkim po pracować 

Perfektt-tv / MMABlog: Rozmawiając ze sportowcami zawsze zadaje im pytanie w sprawie stosowania dopingu w sporcie, jakie jest Twoje zdanie na temat dopingu

Przemysław Zbiciak: Problem na pewno istnieje, ale osobiście jestem temu przeciwny.

Perfekt-tv/MMABlog: Co o Twojej karierze sądzi rodzina, jak na nią reagują , jak to przeżywają.

Przemysław Zbiciak: Ciężko nazwać moje starty karierą, prędzej przygodą, ale rodzina i przyjaciele zawsze mnie wspierają bez względu na problemy i przeciwności. Moja mama bardzo przeżywa każdą moją walkę, ale mamy już tak mają.

Perfekt-tv / MMABlog: Komu najbardziej zawdzięczasz i kto miał największy udział w Twojej  karierze ?

Przemysław Zbiciak: Wszystko co osiągnąłem zawdzięczam sowim trenerom Szymonowi Bońkowskiemu i Pawłowi Derkaczowi, którzy wiele poświęcają, żeby przygotować nas wszystkich do startów.  Poza tym koledzy z klubu i przyjaciele spoza maty, na których zawszę mogę liczyć.

Perfekt-tv / MMABlog: Co dzieję się z Tobą  po za ringiem to:

Przemysław Zbiciak: Studiuję zarządzanie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, dorywczo pracuję. Wolny czas poświęcam na spotkania z przyjaciółmi.

Perfekt-tv / MMABlog: Jakiej słuchasz muzyki? Jaki jest ulubiony Twój film? Jakie masz hobby poza sztukami walki?

Przemysław Zbiciak: Nie mam jakichś szczególnych upodobań związanych z muzyką, słucham wielu gatunków, wychodzę z założenia, że w każdym z nich mogę znaleźć coś dla siebie. Lubię kino Tarantina i Scorsese’a, dobrze ogląda mi się Denzela Washingtona i Ala Pacino. Lubię dobrą książkę i sport w każdej postaci, dlatego wolny czas często spędzam relaksując się na basenie czy grając w piłkę 

Perfekt-tv / MMABlog: Plany na przyszłość? Czy planujesz ją ze sportami walki?

Przemysław Zbiciak: Staram się skupiać na tym co jest dzisiaj, chciałbym, żeby moja przyszłość była z tym związana i będę robił wszystko by tak się stało. A jak będzie pokaże czas.

Perfekt-tv / MMABlog: Dzięki bardzo, że poświęciłeś mi tyle czasu, dzięki za udzielony wywiad, korzystając z okazji życzę Ci sukcesów, pozdrawiam Twoich znajomych, przyjaciół., rodzinę. Jeśli zechcesz zapraszam Cię jako gościa 15 listopada do Płocka na Angels of Fire IV – Against All Odds mam nadzieję, że na następnej edycji AoF będzie mógł  zawalczysz.

Przemysław Zbiciak: Dzięki, pozdrawiam wszystkich!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis