MMA PLNajnowszeBez kategoriiAngels of Fire IV: Michał Neumann przed galą! Wywiad!

Angels of Fire IV: Michał Neumann przed galą! Wywiad!

michal_neumann1.jpg

Gamrot - Dos Anjos

Na Gali Angels of Fire IV – “Against All Odds” 15 listopada br. W Płocku , po za trzema turniejami 4-osobowymi obędą się też  Super Walki. Jedną z nich to pojedynek o Zawodowe Młodzieżowe Mistrzostwo Polski PZKB ( Low Kick  ) w kat. do – 67 kg

W historii PZKB jest to pierwszy taki pojedynek, w tej formule oraz w tej kategorii wiekowej jak i wagowej. Będąc nie skromnym, muszę powiedzieć, że jak zwykle federacja AoF zaskakuje swoimi pomysłami.

Jednym z kandydatów do tego zaszczytnego trofeum jest Michał Neumann. Michał nie jest tak utytułowanym zawodnikiem jak jego przeciwnik w walce o pas mistrzowski, ale tytuł Vice Mistrz Polski Młodzieżowców Low Kick 2008 daje mu pełne prawo by stanąć do tego pojedynku. Druga sprawa, to doskonały trener, pracujący na co dzień z Michałem, Marek Marszał, który na pewno solidnie przygotuje swojego podopiecznego do tej walki.

Michał Neumann
Klub: Smok Toruń
Trener: Marek Marszał / Andrzej Maciusiewicz

Wiek : 19 lat
Wzrost: 178 cm
Waga: 67 kg
Walki Zawodowe: 8-6-1 (1 KO)

Tytuły :
Vice Mistrz Polski Młodzieżowców Low Kick 2008

Aby lepiej przybliżyć sylwetkę tego zawodnika, poprosiliśmy Michała o udzielenie krótkiego wywiadu:

Perfekt-tv / MMABlog: Witaj,

Michał Neumann: Witam.

Perfekt-tv / MMABlog: Na gali Angels of Fire IV – Against All Odds 15 listopada br. w Płocku będziesz walczył o tytuł Zawodowego Młodzieżowego Mistrza Polski . Jak przyjąłeś to wyzwanie.

Michał Neumann: Propozycja ta przyszła dosyć niespodziewanie, jednak nie mogłem nie wykorzystać takiej szansy-po prostu musiałem przyjąć to wyzwanie- dało mi to oczywiście mnóstwo motywacji.

Perfekt-tv / MMABlog: Raczej nie  jesteś stawiany w roli faworyta tego pojedynku. Jak Ty oceniasz swoje szansę w tej walce. Twój rywal do tytułu i sławy to Łukasz Rajewski, co wiesz o swoim przeciwniku.

Michał Neumann: Zdaję sobie sprawę że nie jestem faworytem , ale to tylko działa na moją korzyść- nie czuję presji. O Łukaszu wiem tyle, że to dobry fighter…

Perfekt-tv / MMABlog: Jak wyglądają przygotowania to tego pojedynku. Czy szykujesz coś specjalnego na tą walkę, czym możesz  zaskoczyć przeciwnika.

Michał Neumann: Trenuję dwa razy dziennie , odżywiam się lepiej niż zwykle , uważam na wagę .Czy szykuję coś specjalnego- po prostu dam z siebie 200 procent.

Perfekt-tv / MMABlog: Gale AoF to jedne z lepszych imprez w Polsce. Wielu zawodników chętnie by chciało walczyć dla tej federacji, nie każdy dostaję taka szansę, Ty otrzymałeś propozycję Walki, jak to wpłynęło na Ciebie. Jak to odbierasz, na co liczysz.

Michał Neumann:  To dla mnie ogromne wyróżnienie i motywacja do ciężkiej pracy. Wiem że jest to szansa na pokazanie się szerszemu gronu ludzi- dlatego zrobię wszystko by zaprezentować się jak najlepiej i wygrać tę walkę.

Perfekt-tv / MMABlog: Jak radzisz sobie ze stresem przed meczowym, czy masz jakieś „czary mary” lub inne zaklęcia, które mają przynieść Ci powodzenie w walce. Jak porażki wpływają na Ciebie. Czy trudno Ci pozbierać się po przegranej.

Michał Neumann: Przed walką słucham dynamicznej muzyki, „nakręcającej” mnie do walki- prawie że tańczę przed walką (śmiech). A co do porażek – każda z nich jest nauką na przyszłość- coś zrobiłem źle, coś trzeba poprawić, dopracować.

Perfekt-tv / MMABlog: Jak zaczęła się Twoja przygoda ze sportami walki ? . Dlaczego właśnie Kick – Boxing, dyscyplina wymagająca wiele poświęcenia i samodyscypliny a na dodatek wynagrodzenie w Polsce jak na razie nikogo nie zadowala w tej dyscyplinie.

Michał Neumann: Zacząłem ok. 4 lat temu-miałem zamiar zacząć trochę później ale akurat powstawała sekcja kickboxingu na moim osiedlu, więc to przyspieszyło decyzję o rozpoczęciu treningów. Od tamtego czasu  pokochałem ten sport i ogólnie zacząłem interesować się sportami walki.

Perfekt-tv / MMABlog: Która ze stoczonych walk była dla Ciebie najtrudniejsza ? Najbardziej cenisz sobie wygraną z:

Michał Neumann: Każda walka jest na swój sposób trudna- nigdy nie można zlekceważyć przeciwnika. A miło wspominam np. wygraną walkę w Irlandii, w Galway, gdzie przez rok mieszkałem i   gdzie walczyłem „prawie” przed swoją publicznością (śmiech).

Perfekt-tv / MMABlog: Były jakieś kontuzje w Twojej karierze, jak sobie z nimi radzisz ? Czy byłeś znokautowany.

Michał Neumann: Na początku trenowania zdarzyła  mi się kontuzja- złamanie kości oczodołowej- ale szybko powróciłem do treningów. Nie leżałem nigdy na deskach.

Perfekt-tv / MMABlog: Kto jest Twoim ulubionym zawodnikiem ? Czy masz idola na którym się wzorujesz lub wzorowałeś.

Michał Neumann: Nie mam idola, ale jest kilku zawodników których cenię za styl: „showmani”  jak Nassem  Hamed, Roy Jones Jr., Ray Sefo, poza nimi zawodnicy K1- Remy Bonjasky , Andy Souwer , Buakaw. Podoba mi się też agresywny styl jaki prezentuje w walkach Vanderlei Silva.

Perfekt-tv / MMABlog: Załóżmy taki scenariusz, dostajesz zawodowy kontrakt i masz możliwości wybrania dla siebie przeciwnika, z kim chciałbyś  zawalczyć ze znanych zawodników sceny światowej ?

Michał Neumann: Na razie muszę się skupić na ciężkich treningach, później będę rozważał takie scenariusze.

Perfekt-tv / MMABlog: Rozmawiając ze sportowcami zawsze zadaje im pytanie: dopingu w sporcie, jakie jest Twoje zdanie na temat dopingu.

Michał Neumann: Absolutnie to wykluczam.

Perfekt-tv / MMABlog: Co o Twojej karierze sądzi rodzina, jak na nią reagują , jak to przeżywają.

Michał Neumann: Rodzice boją się o mnie, woleli by bym zajął się czymś spokojniejszym , bezpieczniejszym ,  ale w życiu potrzeba trochę ryzyka. Przy okazji pozdrawiam rodziców.

Perfekt-tv / MMABlog: Co dzieję się z Tobą  po za ringiem:

Michał Neumann: Pracuję w sklepie sportowym i studiuję Turystykę i rekreację, chociaż na to drugie ostatnio niestety brakuje mi czasu…

Perfekt-tv / MMABlog: Jakiej słuchasz muzyki? Jaki jest ulubiony Twój film? Jakie masz hobby po za sportami walki?

Michał Neumann: Kiedyś słuchałem głównie rapu, teraz moje horyzonty muzyczne się poszerzyły (śmiech). Z filmów lubię np: Scarface , Ojciec Chrzestny , poza tym polskie komedie, thrillery itd. A poza kickboxingiem np. zdarza się pograć ze znajomymi w pokera.

Perfekt-tv / MMABlog: Plany na przyszłość? Czy planujesz ją ze sportami walki?

Michał Neumann: Przede wszystkim planem jest abym skończył studia. W Polsce ciężko wiązać przyszłość ze sportami walki, ale myślę ze jest to hobby, które można w przyszłości rozwinąć –stwarzając klub czy jakąś galę.

Perfekt-tv / MMABlog: Każdy o czymś marzy. Twoje największe marzenie?

Michał Neumann: Założyć szczęśliwą rodzinę.

Perfekt-tv / MMABlog: Dzięki, że poświęciłeś mi tyle czasu, korzystając z okazji życzę Ci sukcesów, pozdrawiam Twoich znajomych, przyjaciół oraz rodzinę. Do zobaczenia 15 listopada  na Angels of Fire IV – Against All Odds: Płock

Michał Neumann: Również dziękuje i do zobaczenia w Płocku.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis