MMA PLNajnowszeBez kategoriiAngels of FIRE IV: Kamil Sokołowski przed gala! Wywiad!

Angels of FIRE IV: Kamil Sokołowski przed gala! Wywiad!

kamil_sokolowski1.jpg

Gamrot - Dos Anjos

Na Gali Angels of Fire IV – “Against All Odds” 15 listopada br. W Płocku , odbędą się aż trzy turnieje 4-osobowe. Jeden w MMA, dwa  na zasadach K-1 w kategorii wagowej do – 75 kg oraz -95kg.  Już wcześniej federacja AoF organizowała turnieje na swoich galach z tą różnicą, że te wcześniejsze to były turnieje 8 osobowe.

W turnieju do – 95kg jednym z czwórki zawodników jest Kamil Sokołowski. Sokołowski jest bardzo dobrze znany zarówno fanom  K-1 w Polsce jak i w  Europie. Miał okazję już raz walczyć  na AoF III. To właśnie na AoF III w pięknym stylu pokonał Izuagbe Ugonoh bardzo mocnego zawodnika z  Champion Gdańsk.
Kamil pokazał również swoje nie przeciętne  umiejętności na gali Klash 4 w Holandia w pojedynku z bardzo dobrym i mocnym  zawodnikiem Ricardo Verhoevenem gwiazdą ciężkiego K-1. Kamil Sokołowski jest obecnie jednym z najlepszych polskich zawodników w swojej wadze.

Jak zawalczy Kamil  na Angels of Fire IV – “Against All Odds” 15 listopada br. w Płocku, zobaczymy już nie długo. Przeciwnikiem Sokołowskiego w półfinale będzie bardzo dobry zawodnik z Węgier Mirko Kulacsik.

Kamil Sokołowski:
Klub : Paco Katowice
Trener : Witold Kostka
Wiek: 22 lata
Wzrost: 187 cm
Waga: 95 kg
Walki: 26 (19 wygranych; 7 przegrane; 4 wygranych przez KO)
Sukcesy:
Mistrz Polski w Muay-thay  (2006r.)
Mistrz Polski w K-1 (czerwiec 2008r.)
Złoty medal w Turnieju nad Morzem Czarnym – Bułgaria 2007r.
III miejsce na Mistrzostwach Polski w Low-Kick (2007r.)
IV miejsce na Mistrzostwach Świata w K-1 (2007r.)
Aby lepiej przybliżyć sylwetkę tego zawodnika, poprosiliśmy Kamila o udzielenie krótkiego wywiadu:

Perfekt-tv / MMABlog: Witaj,

Kamil Sokołowski: Witam

Perfekt-tv / MMABlog: Na gali Angels of Fire IV – Against All Odds 15 listopada br. w Płocku weźmiesz udział w czteroosobowym turnieju na zasadach K-1 w kategorii wagowej -95kg. Będzie to Twój drugi występ w tej organizacji. Jak odebrałeś zaproszenie do tego turnieju.

Kamil Sokołowski: Bardzo się cisze z tego zaproszenia i mam nadzieję na kolejne zaproszenia na tak dobrą gale.

Perfekt-tv / MMABlog: Przez wielu znawców Polskiej sceny sportów walki jesteś stawiany w roli faworyta. Jak Ty oceniasz swoje szansę na wygranie tego turnieju. Co wiesz o swoim przeciwniku, którym jest Węgier Mirko Kulacsik.

Kamil Sokołowski: Myślę że czas pokaże kto wygra ten turniej. Nie wiem zbyt wiele o swoim przeciwniku tylko tyle że posiada dużo osiągnięć w taekwondo.

Perfekt-tv / MMABlog: Wiemy, że w tym samym turnieju wystąpi Twój kolega klubowy, Kamil Małysz. Jak więc trwały przygotowania do tego turnieju ? Jest duża szansa, że możecie stoczyć walkę finałową z Małyszem. Czy nie będzie jakiś zgrzytów między wami, czy potrzebna jest wam taka konfrontacja.

Kamil Sokołowski: Jest taka możliwość że spotkamy się w ringu, myślę że pokażemy swoje umiejętności i nie będzie to powód do zgrzytów. Wielu dobrych zawodników K-1 zna się z życia prywatnego ale gdy dochodzi do konfrontacji na ringu życie prywatne zostaje poza ringiem. Jeżeli chodzi o treningi to odbywają się tak jak zawsze jak przed każdą walką.

Perfekt-tv / MMABlog: Jak radzisz sobie ze stresem przed meczowym, czy masz jakieś „czary mary” lub inne zaklęcia, które mają przynieść Ci powodzenie w walce. Jak porażki wpływają na Ciebie. Czy trudno Ci pozbierać się po przegranej.

Kamil Sokołowski: Staram się nie myśleć o walce tylko skupić się na przygotowaniach. Porażki pokazują mi że jeszcze dużo pracy przede mną i motywują do cięższej pracy na treningach. Pewnie każdemu ciężko jest się pozbierać po przegranej ale trzeba wyciągnąć wnioski i cisnąć dalej.

Perfekt-tv / MMABlog: Jak zaczęła się Twoja przygoda ze sportami walki ? . Dlaczego właśnie Kick – Boxing, dyscyplina wymagająca wiele poświęcenia i samodyscypliny a na dodatek wynagrodzenie w Polsce jak na razie nikogo nie zadowala w tej dyscyplinie.

Kamil Sokołowski: W wieku 13 lat zacząłem trenować różne sporty walki na początku było to karate kyokushin następnie boks. Później z czasem postanowiłem to połączyć i zacząłem trenować kickboxing.

Perfekt-tv / MMABlog: Która ze stoczonych walk była dla Ciebie najtrudniejsza ? Najbardziej cenisz sobie wygraną z:

Kamil Sokołowski: Najtrudniejszą a zarazem najlepszą była walka z   Ricardo Verhoevene. Najbardziej cenie sobie wygraną z Izuagbe Ugonohem.

Perfekt-tv / MMABlog: Były jakieś kontuzje w Twojej karierze, jak sobie z nimi radzisz ? Czy byłeś znokautowany.

Kamil Sokołowski: W tym sporcie nie trudno o kontuzje. Ja też oczywiście doznałem kontuzji. Nie byłem nigdy znokautowany.

Perfekt-tv / MMABlog: Kto jest Twoim ulubionym zawodnikiem ? Czy masz idola na którym się wzorujesz lub wzorowałeś.

Kamil Sokołowski: Moim ulubionym zawodnikiem jest Jerome Le Banner. Nie mam idola na którym bym się wzorował.

Perfekt-tv / MMABlog: Załóżmy taki scenariusz, dostajesz zawodowy kontrakt i masz możliwości wybrania dla siebie przeciwnika, z kim chciałbyś  zawalczyć ze znanych zawodników sceny światowej ?

Kamil Sokołowski: Myślę, że byłby to Badr Hari.

Perfekt-tv / MMABlog: Rozmawiając ze sportowcami zawsze zadaje im pytanie w sprawie stosowania dopingu w sporcie, jakie jest Twoje zdanie na temat dopingu.

Kamil Sokołowski: Wszystko jest dla ludzi tylko z głową.

Perfekt-tv / MMABlog: Co o Twojej karierze sądzi rodzina, jak na nią reagują , jak to przeżywają.

Kamil Sokołowski: Myślę że z czasem przyzwyczaili się do tego i do sportu który trenuje.

Perfekt-tv / MMABlog: Komu najbardziej zawdzięczasz i kto miał największy udział w Twojej  karierze ?

Kamil Sokołowski: Trener Witold Kostka.

Perfekt-tv / MMABlog: Co dzieję się z Tobą  po za ringiem to:

Kamil Sokołowski: Rodzina, praca, znajomi.

Perfekt-tv / MMABlog: Jakiej słuchasz muzyki? Jaki jest ulubiony Twój film? Jakie masz hobby poza sztukami walki? Dziewczyna, żona….

Kamil Sokołowski: Muzyki słucham różnej. Nie mam innego hobby ten sport jest moim hobby  i jemu poświęcam każdą wolną chwilę.

Perfekt-tv / MMABlog: Plany na przyszłość? Czy planujesz ją ze sportami walki?

Kamil Sokołowski: Jeśli K-1 rozwinie się w Polsce na tyle żeby dało się z tego żyć to tak.

Perfekt-tv / MMABlog: Każdy o czymś marzy. Twoje największe marzenie?

Kamil Sokołowski: Jestem realistą nie mam marzeń.

Perfekt-tv / MMABlog: Nie mogę Ci uwierzyć, że nie masz marzeń, myślę, że są one bardzo wielkie i nie chcesz zapeszać….
Dzięki, że poświęciłeś mi tyle czasu, korzystając z okazji życzę Ci sukcesów, pozdrawiam Twoich znajomych, przyjaciół oraz rodzinę. Do zobaczenia 15 listopada w Płocku na Angels of Fire IV – Against All Odds: Płock

Kamil Sokołowski: Do zobaczenia

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis