MMA PLNajnowszeBoksAndrzej Wawrzyk zawalczy w Stanach Zjednoczonych! Rywalem zawodnik z potężnym nazwiskiem!

Andrzej Wawrzyk zawalczy w Stanach Zjednoczonych! Rywalem zawodnik z potężnym nazwiskiem!

36-letni polski pięściarz wagi ciężkiej Andrzej Wawrzyk zawalczy w Stanach Zjednoczonych! Polak już w połowie grudnia wystąpi na gali bokserskiej w Kalifornii, a jego rywalem będzie zawodnik z potężnym nazwiskiem!

Andrzej Wawrzyk zawalczy w Stanach Zjednoczonych

Wawrzyk w swojej zawodowej karierze miał długą przerwę. Nie walczył między 2016 a 2022 roku. Po powrocie do zawodowego boksu najpierw przegrał przed czasem z Michalem Bolozem, a później – w swojej ostatniej jak do tej pory walce – pokonał przez techniczny nokaut Kamila Bodziocha.

Ta ostatnia konfrontacja miała miejsce 7 lipca tego roku.

Andrzej Wawrzyk zawalczy w Stanach Zjednoczonych! Rywalem zawodnik z potężnym nazwiskiem!

Minęło kilka miesięcy, a Andrzej Wawrzyk ma już kolejną zawodową walkę zakontraktowaną! Polak wystąpi już 14 grudnia na gali Fight CLub OC, gdzie zmierzy się z uznanym przeciwnikiem.

Rywalem Polaka będzie Kubrat Pulev. Potężny 42-letni Bułgar jest mistrzem Europy EBU w wadze ciężkiej z 2010 roku oraz międzynarodowym mistrzem IBF w wadze ciężkiej.

Pulev w swojej zawodowej karierze ma jedynie trzy porażki, które poniósł z znamienitymi nazwiskami w światowym boksie. Bułgara pokonywali: Władimir Kliczko, Anthony Joshua i Derek Chisora.

Bułgar ma na swoim koncie także zwycięstwo w mieszanej formule boksu z zapasami z byłym mistrzem wagi ciężkiej UFC Frankiem Mirem, któremu dał lekcję pięściarstwa już w pierwszej rundzie:

Jak mu natomiast pójdzie w konfrontacji z Andrzejem Wawrzykiem?

A Wy jak sądzicie – kto zwycięży w zbliżającej się wielkimi krokami walce Puleva z Wawrzykiem?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis