MMA PLAnderson SilvaAnderson Silva idzie do boksu! Zmierzy się z… Julio Cesarem Chavezem Juniorem!

Anderson Silva idzie do boksu! Zmierzy się z… Julio Cesarem Chavezem Juniorem!

Foto: Facebook/ Anderson Silva

Wygląda na to, że legendarny Anderson Silva idzie do boksu! 45-latek, który jest jedną z legend mieszanych sztuk walki poznał szczegóły swojej następnej konfrontacji.

“Spider”, który przez lata był uważany za jednego z najlepszych strikerów w MMA, swoją kolejną walkę stoczy w pięściarskim ringu.

Anderson Silva idzie do boksu! Zmierzy się z… Julio Cesarem Chavezem Juniorem!

Silva skrzyżuje rękawice z Julio Cesarem Chavezem Juniorem. Będzie to 10-rundowy pojedynek pięściarski, który odbędzie się 19 czerwca na stadionie Jalisco Stadium w Guadalajarze w Meksyku. Wydarzenie z udziałem Andersona Silvy nazwane jest “Tribute to the Kings” i transmitowane będzie w systemie PPV.

Informację o walce Andersona Silvy jako pierwsze podało TMZ.

“Kiedy patrzę wstecz na swoją podróż w sporcie, to widzę, że nic nie poszło na marne. Jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł sprawdzić swoje umiejętności bokserskie na tle Julio Cesara Chaveza Juniora.” – wyznał “Spider”.

Nadchodząca walka będzie dla Silvy pierwszą od listopada 2020 roku, kiedy to przegrał przez TKO w czwartej rundzie z Uriahem Hallem kończąc swoją przygodę z UFC.

Chavez Junior to 35-latek, który ostatni raz walczył w listopadzie 2020 roku, kiedy to pokonał Jeysona Mindę. Jest synem legendarnego Julio Cesara Chaveza, który w latach 2011-2012 był mistrzem świata wagi średniej WBC.

Zobacz także:

Don Kasjo o szansach z Floydem: Bym go chwycił i zajechał w narożniku! Przesadził?

Kasjusz Życiński już piętnastego maja stoczy swój piąty pojedynek w organizacji FAME MMA. Popularny ”Don Kasjo” w walce wieczoru jubileuszowej 10-edycji zmierzy się z Normanem Parke.

Dwóch młodych zawodników wagi koguciej skrzyżuje rękawice na KSW 60

Reprezentant olsztyńskiego Arrachionu, Jakub Wikłacz (10-3-1, 8 Sub) spotka się na KSW 60 z Patrykiem Surdynem (5-1, 1 KO, 2 Sub). Panowie zmierzą się 24 kwietnia w limicie kategorii koguciej.