MMA PLNajnowszeUFCAlexandre Pantoja po UFC 301: W tej dywizji możesz dać mistrzowi dziesiątego z rankingu!

Alexandre Pantoja po UFC 301: W tej dywizji możesz dać mistrzowi dziesiątego z rankingu!

Alexandre Pantoja to aktualny mistrz wagi muszej, który swój tytuł mistrzowski obronił po raz kolejny na sobotniej gali UFC 301 w Rio de Janeiro. Po obronie pasa, Pantoja nie ukrywał, że jest pod wrażeniem umiejętności zawodników walczących w jego kategorii wagowej.

Alexandre Pantoja po obronie pasa na UFC 301

34-letni Brazylijczyk w walce wieczoru gali UFC 301 pokonał jednogłośną decyzją sędziów Steve’a Ercega. Sędziowie punktowi po pełnych pięciu rundach przyznali wygraną Brazylijczykowi w stosunku 48-47, 48-47, 49-46.

Po wygranej Pantoja nie ukrywał wzruszenia:

Alexandre Pantoja po obronie pasa na UFC 301: W tej dywizji możesz dać mistrzowi dziesiątego z rankingu!

Brazylijczyk po tej emocjonalnej dla niego wygranej stwierdził wprost, że w dywizji muszej – jak w żadnej innej – można zestawić mistrza z zawodnikiem z dołu rankingu, a i tak kibice zobaczą świetną walkę:

“Zawsze mówiłem, że ta dywizja jest niesamowicie mocna. W tej dywizji możesz dać mistrzowi dziesiątego z rankingu, a i tak będzie dobra walka, dokładnie tak, jak to dzisiaj widzieliśmy. W tej dywizji liczy się przede wzystkim praca. Nie da się awansować w rankingach gadaniem. Cieszę się, że tak jest.”

Pantoja przyznał także, że zamierza walczyć w oktagonie jeszcze przez bardzo długi czas, a przecież ma już na karku 34 lata:

“Zawsze powtarzam, że ktoś mnie tam zabije tylko wtedy, kiedy pozwolą ludziom wejść do klatki z bronią. Nie wyciągniesz mnie z niej. Dopóki oddycham, będę walczył!”

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis