MMA PLNajnowszeBez kategoriiAlessio Sakara [Przed UFC 57]

Alessio Sakara [Przed UFC 57]

alessio_sakara.jpgAlessio Sakara podczas debiutu w UFC zaimponował wszystkim swoimi umiejętnościami bokserskimi. Wśród fanów pozostał jednak niedosyt, gdyż walka została uznana jako "bez wyniku" (kontuzja Sakary po kopnięciu w krocze przez przeciwnika). W ten weekend na gali UFC 57 znów będziemy mogli zobaczyć włoskiego zawodnika w akcji. Tym razem jego przeciwnik będzie dużo lepszy. Alessio Sakara zmierzy się z mistrzem Jiu Jitsu – Elvisem Sinosic.

Gamrot - Dos Anjos
Takimoto: Jak przebiegały Twoje treningi przed ostatnią walką w UFC?

Alessio Sakara: Przygotowywałem się we Włoszech ze swoim partnerem treningowym i trenerem Tisi. Miałem też szczęście, bo bracia Nogueira przyjechali do Rzymu, a to moje rodzinne miasto. Trenowaliśmy ostro razem przez 10 dni a na początku stycznia poleciałem do LA i teraz tu trenuję.

Takimoto: A jak z Twoimi przygotowaniami do zbliżającego się pojedynku w UFC z Elvis Sinosic?

Sakara: Trenuje ostro od dwóch miesięcy, aby dać dobry szoł.

Takimoto: Jaka jest Twoja opinia o Sinosicu?

Sakara: Jest bardzo doświadczony, a do tego nie boi się wdawać w wymiany ciosów. Ma duże umiejętności walki w parterze, szczególnie walki gardą. Dla mnie ta walka będzie dobra okazją do zademonstrowania moich umiejętności.

Takimoto: Z kim obecnie się przygotowujesz?

Sakara: Obecnie trenuję w Gracie Academy z Ryronem Renerem i Ralekiem. Dwa razy w tygodniu mam tez treningi z Pedro Rizzo. Przygotowuję się z czołówką MMA. Występuję pod dwoma flagami – Włoch i Brazylii. Czuję się w sumie trochę Brazylijczykiem.

Takimoto: Podczas przygotowań skupiasz się głównie na jakiejś jednej szczególnej części? Na przykład na walce w parterze, bo Sinosic to ekspert Jiu Jitsu?

Sakara: Techniki walki parterowej zawsze były ostro trenowane przeze mnie, gdyż to była część przygotowań, którą musiałem podszkolić. Nadal dużo trenuję grapplingu, więc jeśli on chce walczyć stylem Jiu Jitsu, to nie będzie to dla mnie problemem. Zawsze trenowałem z mistrzami bjj.

Takimoto: Są pewne wady trenowania we Włoszech. Ten kraj nie jest dużym centrum uprawiania MMA.

Sakara: Ja trenuję i dużo przebywam w Rio de Janeiro, ponieważ we Włoszech nie mamy zbyt dużo chwytaczy. To się powoli na szczęście zmienia. Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy mieć wiele wymian zawodników pomiędzy Włochami a Brazylią. My będziemy się mogli podzielić naszym bardzo dobrym boksem, a w przy okazji potrenować z chwytaczami.

Takimoto: W Twoim debiucie w UFC kopnięcie w krocze zakończyło walkę. Możesz nam powiedzieć co się stało?

Sakara: To się po prostu wydarzyło. Nie uważam, że on to zrobił celowo. Tego typu rzeczy zdarzają się podczas walki.

Takimoto: Do tego czasu bardzo dobrze sobie radziłeś podczas walki. Jakie to było doświadczenie walczyć w UFC?

Sakara: Było bardzo dobrze i podobało mi się walczyć UFC. Do tego dochodzi to, że ja preferuję oktagon od ringu. W USA jest wielu Włochów i Brazylijczyków i dlatego mam wielu fanów trzymających za mnie kciuki.

Takimoto: Gdy będziesz kontynuował pasmo zwycięstw, to gdzie siebie widzisz w drodze o pas mistrza?

Sakara: Jeśli Bóg zechce, to będę wygrywał walki i w ciągu dwóch lat dostanę szansę walki o tytuł. Jeśli do tego czasu nadal mistrzem będzie Chuck Liddell, to będę agresywnie szedł do przodu. On lubi wymiany w stójce tak samo jak ja.

Takimoto:
Kto wygra walkę pomiędzy Chuck Liddellem i Randym Couture?

Sakara: Nie mam pojęcia kto może wygrać, oboje są dobrymi fighterami. Będę kibicował Liddellowi, bo jeśli w przyszłości miałbym walczyć o pas, to będzie to dla mnie dobra walka. Bardzo lubię Couture’a, bo dla mnie jest on osoba godną podziwu. Wszystkie te rzeczy, które robi w wieku 42 lat są niesamowite. Chciałbym w przyszłości w tym samym wieku osiągnąć tyle co on.

Takimoto: Wspomniałeś, że przebywasz i trenujesz bardzo dużo w Brazylii. Opowiedz nam o tym.

Sakara: Bardzo lubię Brazylię i tamtejszych ludzi. Bardzo mi pomogli, a jest ich tak wielu, że nie starczyłoby czasu aby wszystkich wymienić. Z tego powodu nie chcę nigdy walczyć z Brazylijczykiem. Nigdy nie chciałbym zdradzić tych, którzy mi tak bardzo pomogli.

Takimoto: Jakaś ostatnia wiadomość dla fanów?

Sakara: Podczas wszystkich moich walk zawsze staram się wygrać przez KO. Tym razem będzie podobnie. Bardzo dziękuję wszystkim moim fanom. Zawsze walczę w taki sposób, aby dać im dobrą walkę. Moja strona internetowa to www.alessiosakara.com. Wszystkich mocno pozdrawiam.


Źródło: www.maxfighting.com
Tłumaczenie: Kain

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis