MMA PLNajnowszePolskie MMAAktualizacja rankingu PL: Nowy lider ciężkiej, dużo debiutów!

Aktualizacja rankingu PL: Nowy lider ciężkiej, dużo debiutów!

Aktualizacja rankingu polskiego MMA. Doszło do wielu przetasowań od ostatniej zmian rankingu PL. Mamy nowych liderów, młodych prospektów i zawodników, którzy mogą namieszać w najbliższym czasie.

Tybura

Wielu nieaktywnych od ponad roku zawodników również zniknęło z zestawienia.

Aktualizacja rankingu: Duże zmiany w “ciężkich” wagach

W wadze ciężkiej powrót na tron Marcina Tybury, który w świetnym stylu wypunktował mocnego Bena Rothwella. Na najniższym stopniu podium melduje się Michał Kita, który w 1. rundzie odprawił dotychczasowe numer 3 rankingu. Zaraz za podium plasuje się obecnie Łukasz Brzeski. Z rankingu znikają nieaktywni Damian Grabowski i Karol Bedorf. Do top 10 wskakuje więc Kevin Szaflarski. W rankingu debiutuje na 14. miejscu niepokonany Karol Żołowski, a za nim Michał Piwowarski.

Tomasz Narkun ma zapowiedzianą walkę za miesiąc, więc nie znika z powodu nieaktywności. Michał Pasternak awansował na 6. pozycję, może to czas, żeby któraś czołowa organizacja w Polsce zainteresowała się nim? Za jego plecami Łukasz Sudolski. Na miejsce 11. awansował Paweł Brandys po szybkim zwycięstwie z dotychczasowym numerem 10. Mateuszem Ostrowskim.

Mamed Khalidov wraca na podium wagi średniej po fantastycznym nokaucie na ostatniej KSW 54. Za jego plecami ustawia się pretendent do pasa wagi średniej ACA – Rafał Haratyk. Z rankingu znikają nieaktywni od ponad roku Bartosz Leśko i Grzegorz Siwy. Dzięki temu awans notuje Paweł Pawlak i Adrian Błeszyński, którzy już niedługo stoczą bój o pas Babilon MMA. Debiutuje w zestawieniu Marcin Krakowiak, który planuje starty w kategorii półśredniej. Do zestawieniu wraca Damian Janikowski.

Nowy wicelider wagi lekkiej

Aktualizacja rankingu skutkuje pożegnaniem się nieaktywnego Salima Touahriego z zestawieniem wagi półśredniej. Na jego miejscu melduje się nowy mistrz FEN – Robert Bryczek. Zaraz za nim Krystian Kaszubowski po wygranej nad Jakubem Kamieniarzem. W rankingu debiutuje Kacper Koziorzębski, wraca natomiast Igor Michaliszyn.

Z rankingiem żegna się nieaktywny Marcin Held, na drugie miejsce awansował Mateusz Rębecki. Stopień niżej jest Marian Ziółkowski, który prawdopodobnie zawalczy o zwakowany pas KSW. Na 10. miejsce awansował Maciej Kazieczko, a tuż za nim jest Łukasz Charzewski. Debiut w zestawieniu notuje Sebastian Rajewski po świetnym debiucie na KSW 54.

Młoda krew w wadze piórkowej

W wadze piórkowej doszło do sporych przetasowań. Z zestawienia znikają nieaktywni Filip Wolański i Krzysztof Gutowski, na najniższym stopniu podium pojawia się Kacper Formela po mocnym zwycięstwie z Łebkowskim. Tuż za jego plecami nowy mistrz Armia Fight Night – Patryk Kaczmarczyk, który bezdyskusyjnie wygrał z Adrianem Kępą. Awans na 9. miejsce notuje Damian Zorczykowski po wygranej z Jerrym Kvarnstromem. Debiut w rankingu nowej kategorii notuje Mansur Azhiev. Drugim debiutantem jest Hubert Lotta, który pokonał spadającego z rankingu Kacprzaka.

Paweł Polityło awansował na 6. miejsce w kategorii koguciej. Awans zanotował również Mariusz Joniak i obecnie jest ósmy. Top 10 zamyka Patryk Trytek. Z rankingiem żegna się nieaktywny Dawid Pasternak i przechodzący wagę wyżej Mansur Azhiev. Do zestawienia wraca Rafał Statkiewicz oraz debiutuje Adrian Błoński.

Cały ranking można zobaczyć tutaj.

Zobacz także:

Bartosz Batra i Michał “Matrix” Królik zawalczą na gołe pięści na gali Genesis

Multimedalista polskich zawodów kickboxerskich, Michał „Matrix” Królik wystąpi na pierwszej gali Genesis już w piątek, 23 października. W starciu na gołe pięści i łokcie zawodnik z Katowic zmierzy się z utytułowanym w Polsce i na świecie Bartoszem Batrą. Starcie odbędzie się w limicie do 65 kilogramów.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis