MMA PLNajnowszeBoksAgit Kabayel sprawił dużą niespodziankę! Zdemolował Makhmudova w 4. rundzie! [WIDEO]

Agit Kabayel sprawił dużą niespodziankę! Zdemolował Makhmudova w 4. rundzie! [WIDEO]

Agit Kabayel (24-0, 16 KO) podczas trwającej gali w Arabii Saudyjskiej sprawił dużą niespodziankę. Reprezentant Niemiec już w czwartej odsłonie zastopował faworyzowanego Arslanbeka Makhmudova (18-1, 17 KO). Kabayel to przede wszystkim dwukrotny mistrz Europy. Dzisiejsze zwycięstwo mocno przybliżyło go do dużej walki w boksie w wadze ciężkiej.

Kabayel

To był w zasadzie drugi tak duży test Kabayela. W tym pokazał się z naprawdę świetnej strony i pokazuje, że trzeba brać go pod uwagę w starciu z ścisłą czołówką. Pierwszym takim niewątpliwie testem była walka w Monte Carlo, gdy po 12 rundach wypunktował Derecka Chisorę.

Warto zaznaczyć, że Kabayel mana swoim koncie jedną walkę w Polsce. Miała miejsce w 2014 roku, gdy w pierwszej rundzie ciosem na dół błyskawicznie pokonał Władimira Letra.

Niespodzianka!

Agit Kabayel (24-0, 16 KO) już w czwartej odsłonie rozprawił się z faworyzowanym Arslanbekiem Makhmudovem (18-1, 17 KO).

Kabayel od początku nie bał się wymian i szedł do przodu. Rywal był zaskoczony i odpowiadał mocnymi sierpami, ale nie było widać, aby na oponencie robiło to wielkie wrażenie. Kabayel skrupulatnie ciosami na korpus, a potem seriami przełamywał rywala. W trzeciej odsłonie widzieliśmy już kompletną wojnę, w której coraz mniej ciosów Makhmudova dochodziło do celu. Skończenie było kwestią czasu.

Kabayel w czwartej rundzie od razu podkręcił tempo. Makhmudov dwa razy był liczony – sędzia przerwał walkę.

Sami zobaczcie:

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis