MMA PLIsrael AdesanyaAdesanya chce przejść do historii po walce z Błachowiczem! Tylko czterem zawodnikom się to udało!

Adesanya chce przejść do historii po walce z Błachowiczem! Tylko czterem zawodnikom się to udało!

Foto: UFC.com

Israel Adesanya chce przejść do historii po prawdopodobnej kolejnej walce z mistrzem wagi półciężkiej UFC Janem Błachowiczem. Nigeryjczyk chce zdobyć drugi pas mistrzowski i dzierżyć jednocześnie tytuły w dwóch dywizjach wagowych.

Adesanya chce przejść do historii po walce z Błachowiczem! Tylko czterem zawodnikom się to udało!

Wcześniej sztuka ta udała się jedynie czterem zawodnikom UFC w historii. Pasy mistrzowskie dwóch kategorii wagowych dzierżyli lub nadal dzierżą: Amanda Nunes (aktualna mistrzyni wagi piórkowej i koguciej), Henry Cejudo, Daniel Cormier i Conor McGregor.

Israel Adesanya ma być kolejnym podwójnym mistrzem UFC, o czym powiedział w rozmowie z MMAjunkie.com:

“Zdecydowanie zdobycie tego pasa to mój cel, który zwiększy moje dziedzictwo. Wejście do wyższej dywizji wagowej sprawi, że będę historyczny. Mógłbym oczywiście pozostać w wadze średniej i oczyścić ją do cna, tak jak zrobiłem to w boksie czy kickboxingu. W MMA też tak zrobię, ale walka o pas wagi półciężkiej jest moją następną. To już prawie trzy lata, odkąd pracuję w UFC i zobacz co osiągnąłem. Mam teraz zamiar przybrać na wadzę i sięgnąć po kolejny pas mistrzowski.

Zdobędę pas wagi ciężkiej, a potem wrócę do 185 funtów. To dla mnie łatwa sprawa. Robię 185 funtów bez żadnego obciążenia. Na wielu ważeniach miałem zapas do limitu, więc to nie jest tak, że muszę walczyć tylko w tej kategorii, bo nie zrobię wagi. 185 funtów to moja waga. 205 funtów to wycieczka i zabawa. Ale też praca, wyzwanie. To mnie pobudza. Lubię robić rzeczy, których inni się boją.”

Jan Błachowicz przyznał ostatnio, że jest bardzo zainteresowany walką z Israelem Adesanyą, ale pod warunkiem konfrontacji w marcu przyszłego roku. Polak aktualnie przygotowuje się do roli ojca, którym zostanie za nieco ponad miesiąc i w tej chwili ma ustawione inne priorytety.

Zobacz także:

Róża Gumienna zadebiutuje w boksie! Zmierzy się z byłą mistrzynią świata WBC!

Róża Gumienna zadebiutuje w boksie! Utalentowana kickbokserka, która próbuje ostatnio swoich sił w formule mieszanych sztuk walki, swój najbliższy występ zaliczy w boksie! I od razu z byłą mistrzynią świata WBC!

Mateusz Gamrot wyróżniony przez UFC! Polak na ustach całego świata!

Mateusz Gamrot wyróżniony przez UFC! Polak znalazł się wśród zawodników, którzy dali najlepsze walki w październiku spośród wszystkich pojedynków, jakie zorganizował amerykański gigant!

Bellator 251 – wyniki. Corey Anderson rozbija Melvina Manhoefa

Za nami gala Bellator 251 w Uncasville w stanie Connecticut. Udany debiut w nowej organizacji zaliczył niedawny rywal Jana Błachowicza.