MMA PLACAACA 92 – rozpiska godna uwagi każdego polskiego kibica!

ACA 92 – rozpiska godna uwagi każdego polskiego kibica!

Foto: ACA 92, www.aca-mma.com
Foto: ACA 92, www.aca-mma.com

Karol Celiński, Marcin Held, Piotr Strus, Aslambek Saidov, Daniel Omielańczuk i inni… ACA przygotowało dla polskich kibiców prawdziwe mocne uderzenie. Wojownicy z czołówki polskiego MMA zawalczą 16 lutego na warszawskim Torwarze na ACA 92. Myślałeś, że zbliżał się koniec ACB? Organizacja wraca pod nazwą ACA z jeszcze większą mocą!

Karol Celiński w walce o pas!

ACA 92 to przede wszystkim kolejna gala, w której Polak może zdobyć pas mistrzowski. Tym razem w wadze półciężkiej. Karol Celiński zmierzy się z mocno bijącym Dovletdzhandem Yagshimuradovem. Wojownik z Turkmenistanu od ostatniej porażki we wrześniu 2015 roku ma na koncie 6 wygranych z rzędu. 5 z nich przed czasem. Nokautuje w pierwszych rundach zarówno z kontry (Luis Fernando Mirandę), jak też atakując (Joachima Christensena). Potrafi poddać rywala, ma na swoim koncie również 4 wygrane przez poddania.

Karol Celiński nie powinien jednak mieć kompleksów. Ma za sobą serię 4 zwycięstw, również z tak wymagającymi rywalami jak Vinny Magalhaes czy Luke Barnatt. Potrafi rozpracować rywala, skutecznie utrzymać przewagę do końca pojedynku. Czy uda mu się opanować przebojowego Yagshimuradova? Trzymajmy kciuki!

Marcin Held – młody, perspektywiczny, doświadczony i z dużym wyzwaniem na ACA 92!

Jeżeli zapomniałeś o Marcinie Heldzie po jego rozstaniu z UFC, popełniłeś spory błąd. Ten młody wojownik nieustannie się rozwija. W dwóch walkach dla ACB poddał skrętówkami obydwu rywali. Wszystko w pierwszych rundach. Czy mistrz skrętówek zdoła założyć tę technikę Abdul-Azizowi Abdulvakhabovi? Marcin Held nadal jest młody, ma zaledwie 27 lat, więc szczyt kariery prawdopodobnie jeszcze przed nim. Na drodze staje jednak mocny rywal.

Czeczen to groźny przeciwnik z naprawdę solidną stójką i zapasami, do tego weteran organizacji, który sprawdził się w niejednym boju. Od początku walczy na naprawdę wysokim poziomie, a przegrał jedynie 2 razy. Na pewno będzie zmotywowany, będzie chciał powrócić po większościowej porażce z Alim Bagovem. Dla naszego rodaka na pewno postawi poprzeczkę bardzo wysoko. Ale nie takich jak on Held potrafił pokonać.

Aslambek Saidov w drodze po pas!

Aslambek Saidov zmierzy się z Brazylijczykiem Ciro Rodriguezem. Rywal posiada naprawdę mocne uderzenie, o czym dobitnie przekonało się 14 rywali, których Ciro znokautował. Wyniki ostatnich starć wskazują jednak na naprawdę dobrą formę Saidova, który pokonał z rzędu 3 rywali, a ostatnia porażka z Brettem Cooperem sprzed 2 lat może budzić kontrowersje ze względu na wczesne przerwanie pojedynku przez sędziego. Tak, czy inaczej Rodriguez będzie dla Saidova kolejnym ciekawym wyzwaniem i rywalem, którego nie da się zlekceważyć. Liczymy na zapaśniczą dominację, choć nokaut na mocno bijącym rywalu również zrobi wielkie wrażenie.

Aslambek Saidov jest obecnie na drugim miejscu wśród pretendentów do mistrzostwa. Wygrana z Ciro Rodriguezem może dać mu szansę na starcie z mistrzem, którym obecnie jest nokautujący Albert Tumenov (który ostatnio znokautował właśnie Rodrigueza). Być może już niedługo Aslambek zostanie mistrzem ACA. Jest na dobrej drodze!

Strus i Omielańczuk z mocnymi rywalami!

Piotr Strus wraca do walki po porażce z Albertem Duraevem w pięciorundowym pojedynku o pas wagi średniej. Jego rywalem będzie Ibragim Chuzhigaev. Wojownik z Groznego będzie chciał kontynuować serię 3 zwycięstw z rzędu. To kolejny mocny weteran ACB stający naprzeciwko Polaka. Strus mimo ostatniej porażki pokazał, że jest twardym, wytrzymałym wojownikiem. Na pewno przyda się to w starciu z młodszym, silnym, nieustępliwym Chuzhigaevem.

Daniel Omielańczuk stanie naprzeciwko Zelimkhana Umieva. Polak zdecydowanie góruje doświadczeniem (również zdobytym w UFC) i poziomem umiejętności stójkowych. Mimo ostatniej porażki w klatce z fenomenalnym Amirem Aliakbarim możemy się spodziewać dobrej postawy polskiego stójkowicza, który w MMA upodobał sobie poddania. Będzie bił czy pójdzie w parter z groźnym Umievem? Omielańczuk ma umiejętności i doświadczenie, by nie obawiać się żadnej z płaszczyzn.

Polskimi akcentami będą również starcia Radosława Paczuskiego z Jarosławem Lechem oraz Shamkhana Erzanukaeva z Grzegorzem Joniakiem. Szczególnie ciekawe może być, jak zaprezentuje się w klatce Paczuski, który ma spore doświadczenie w Muay Thai i K-1. Liczymy na ciekawe pojedynki.

ACA 92 – gratka dla polskich kibiców

Kibicujesz naszym, a może po prostu chcesz zobaczyć MMA na naprawdę wysokim poziomie? Na pewno znajdziesz coś dla siebie.Włącz ACA 92 lub kup bilet, gala odbędzie się na warszawskim Torwarze. W ACA walczą czołowi polscy wojownicy. Możesz ich zobaczyć na żywo!