MMA PLNajnowszeUFC40 milionów dolarów leżało na stole – Khabib nawet nie spojrzał!

40 milionów dolarów leżało na stole – Khabib nawet nie spojrzał!

Khabib Nurmagomedov odrzucił lukratywną ofertę, którą złożyła mu organizacja UFC.

Khabib 40 milionów
Foto: MMA Junkie

Kolejny dowód na to, że Khabib Nurmagomedov nie rzuca słów na wiatr, dotrzymując złożonych wcześniej obietnic. Jak zdradził Daniel Cormier – były mistrz kategorii lekkiej nie przyjął 40 milionów dolarów, które UFC oferowało mu za powrót do oktagonu.

Tak naprawdę nie rozmawiałem z nim ostatnio, ale nie wyobrażam sobie, żeby powrócił.” powiedział Daniel Cormier do Bena Askrena, podczas rozmowy dotyczącej potencjalnego udziału Khabiba w gali UFC 300. „Stary, kiedy przygotowywaliśmy materiał do programu ‘Top 30 zawodników UFC wszech czasów’, Khabib powiedział nam, że odrzucił ofertę 40 milionów dolarów. Powiedział 40 milionów dolarów! Ten koleś powiedział 40 milionów dolarów, bracie aby walczyć ponownie w UFC. Nie wiem, ile walk miał na myśli, nie wiem, co miał na myśli. Ale po prostu to powiedział. ‘Odrzuciłem 40 milionów dolarów bracie, skończyłem’. Nie wiem, co mogło by skłonić go teraz do powrotu, gdy dwa lata temu odrzucił tak duże pieniądze.

Tłumaczenie mmarocks.pl

Co prawda, nie wiadomo, na ile walk opiewał wspomniany wyżej kontrakt, lecz raczej chodziło o rewanżowy pojedynek z Conorem McGregorem lub starcie z Georgem St-Pierre’em. Taka kwota jest nieosiągalna dla większości zawodników, więc tym bardziej należy docenić postawę Dagestańczyka.

Nurmagomedov na sportową emeryturę przeszedł po zwycięstwie na gali UFC 254 w 2020 roku. The Eagle zdemolował i udusił Justina Gaethje, broniąc nieskazitelny bilans. Po zakończeniu pojedynku ogłosił zakończenie sportowej kariery, swoją decyzję tłumaczył śmiercią ojca i obietnicą, jaką złożył mamie.

ZOBACZ TAKŻE: XTB KSW 90: Ewelina Woźniak efektownie debiutuje w KSW. Pięknie poddanie “Mad Queen”! [WIDEO]

W karierze stoczył 29 walk – wszystkie wygrał, z czego jedenaście razy przed czasem. Zapisał się na kartach historii jako jeden z najlepszych zawodników MMA bez podziału na kategorie wagowe. Jest też wzorem do naśladowania dla przyszłych pokoleń.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis