MMA PLBez kategorii14.06 2008. Night of Champions – Łódź!

14.06 2008. Night of Champions – Łódź!

dsc02829.jpg

14 czerwca w Łodzi w hali Parkowej przy ul.Małachowskiego odbyła się mega imprezaNight of Champions.

Było to widowisko wielo-przekrojowe podczas którego można było zobaczyć rozmaite dyscypliny sportu, a mianowiciekulturystykę amatorską i kulturystykę zawodową, fitness, Strong Man i walki Martial Mixed Arts –MMA.

Gwiazdą wieczoru był 8-krotny Mr.Olympia Ronnie Coleman.

dsc02819.jpg

Profesjonalną ochronę podczas imprezy zapewniła firma Rutkowski Security-Service. Podczas imprezy obecny był osobiście detektyw Krzysztof Rutkowski. Imprezę prowadził znany łódzki konferansjer Przemysław Krawczyk.

Patronem medialnym imprezy było czasopismo branżowe Kulturystyka i Fitness „KIF”, które dawało zapowiedzi imprezy na swoim portalu internetowym i na łamach gazety. Widowisko filmowane było przez telewizję nSPORT polską stacja telewizyjna, należąca do Grupy ITI i przez telewizję TVP1.

dsc02656.jpg

Występ w „Night of Champions „ zainaugurowali strongmani,którzy rywalizowali ze sobą w jednej morderczej konkurencji,którą był tzw. „Martwy ciąg” na amerykańskich oponach ciężarowych. Były to zmagania Extreme Strong Man BSN. Fundatorem opon ciężarowych była firma Autotraper –znanego dealera aut amerykańskich.Konkurencja nie była wykonywana klasycznie to znaczy z samej ziemi,lecz z uwagi na wysokość opon strongmani dźwigali ciężar mniej więcej z wysokości goleni.Po rozgrzewce zawodnicy zaczęli zmagania od 310kg.Ciężar ten zaliczyli bez specjalnego trudu.Następnie były ciężary 350kg,370kg,390kg i 410kg.Na tym ciężarze zakończył rywalizację Tomasz Lech Papaj. Pozostali zawodnicy zaliczyli ciężar 430kg i ostateczna selekcja zakończyła się na 460kg.Tutaj przy tym ciężarze Kamil Vanderlei Bazelak przy podnoszeniu 460kg rozerwał sobie skórę na dłoniach i zakończył rywalizację. Jako usprawiedliwienie można dodać tylko, że jako jedyny zawodnik wykonywał tą konkurencję bez pasków. Zwyciężył Waldemar Rafi Rafiński. Po zakończeniu zmagań zawodnicy otrzymali statuetki Extreme Strong Man BSN.

dsc02664.jpg

Kolejną atrakcją w programie imprezy był pokaz fitness gimnastycznego Eweliny Barej Mistrzyni Europy i Świata w fitness gimnastycznym juniorek. Ewelina Barej zademonstrowała dynamiczny układ gimnastyczny, który bardzo podobał się szczególnie męskiej części publiczności. Ewelina Barej jest twarzą firmy Aminostar sponsora kadry narodowej w kulturystyce, fitness i trójboju siłowym.

W przerwach pomiędzy konkurencjami można było zaopatrzyć się w suplementy firmy BSN na stoisku firmowym czy Trec Nutritions na stoisku Vitamin Shop i w suplementy Aminostar na stoisku tej firmy. Nie jest tajemnicą, że odżywki i suplementy BSN można zakupić w każdym Vitamin Shop w Polsce.

dsc02754.jpg

Trzecim etapem „Night of Champions” były zawody kulturystyczne w kategorii OPEN zorganizowane przez PZKFITS. Wzięło w nich udział 6 zawodników, którzy zademonstrowali niezłe show pretendujące do zmagań na Olympii.

Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się Grzegorz Luzar, aktualny Mistrz Polski w kategorii do 95kg. Drugie miejsce zajął Pisulski Jerzy (TKKF Piast Jawor) – Mistrz Europy w kulturystyce klasycznej w kat. +180cm ,aktualny Mistrz Polski w kulturystyce klasycznej z Płońska w kat. +180cm.Na trzecim miejscu uplasował się Bartosz Guran(Heros Ustka). Czwarte miejsce zajął Majewski Robert (Stowarzyszenie „Ziemia Pucka”- Sandow Legionowo) – – v-ce Mistrz Europy w kulturystyce klasycznej w kat. 180cm,aktualny brązowy medalista MP w kulturystyce z Płońska w kat. 85kg Na piątym miejscu uplasował się Tajs Piotr (Goliat Głogów) – aktualny Mistrz Polski w kulturystyce klasycznej z Płońska w kat. 180cm, 8 zawodnik Mistrzostw Europy w kulturystyce klasycznej w kat. 180cm. Szóste miejsce zajął Paweł Kasprzyński aktualny v-ce Mistrz Polski w kulturstyce w kat. 85kg.

Statuetki i Puchar dla zwycięzcy wręczał osobiście Mr.Olympia Ronnie Coleman,a nagrody finansowe dyrektor BSN Polska Dominik Bazelak.

dsc02836.jpg

Czwartą odsłoną imprezy były zawodowe walki Martial Mixed Arts czyli MMA. Walki zaplanowane były na 2 rundy po 5 minut. Sędzią ringowym był najlepszy polski zawodnik walczący w tej formule walki Mamed Khalidov.

dsc02802.jpg

Do pierwszego pojedynku doszło w kategorii do 95kg w której zmierzyli się Piotr Podolak kontra Tomasz Bukowski. Tomasz Bukowski jest Mistrzem Polski i Mistrzem Świata w Taekwondo i reprezentuje klub reprezentuje klub Lutadores Opole .Jego rekord walk MMA przed pojedynkiem na gali „Night of Champions” wynosił 1-0-0.Rywal Bukowskiego Piotr Podolak z Olsztyna miał zdecydowanie lepszy bilans walk niż jego przeciwnik,który wynosił 6:1:0 w amatorskim MMA i rekord profesjonalny walk MMA 1:0:0,także był zdecydowanym faworytem tej walki. Walka zakończyła się dość szybko w parterze i faworyt tej walki Piotr Podolak poprawił swój rekord walk zawodowych. Wygrana poprzez dźwignię – balachę w I rundzie 2 min.

dsc02803.jpg

Druga walka MMA w kategorii do 105kg odbyła się pomiędzy Łukaszem Babikiem a Karolem Celińskim.
Łukasz Babik na co dzień reprezentuje klub Lutadores Opole.Bilans jego walk amatorskich to 3:1.Łukasz zdobył srebrny medla na Lidze Shooto w kategorii do 100kg.Jego przeciwnikiem był zawodnik z Olsztyna Karol Celiński posiadający bilans walk amatorskich 4:2:0. Był to ciężki pojedynek dość wyrównany w pierwszej rundzie.W drugiej rundzie walka pomimo zaciekłego oporu Łukasza Babika zakończyła się trójkątnym duszeniem w parterze.

Hitem wieczoru był pokaz Mameda Khalidova, który poprosił kogokolwiek z publiczności o wyjście z nim na ring, gdzie miał zademonstrować kilka technik MMA. Zgłosił się jeden nabuzowany „chłopaczek”, który chciał popisać się przed kolegami. Mamed nie chciał mu zrobić krzywdy w walce, gdyż miała to być raczej demonstracja technik niż prawdziwa walka.”Chłopaczek” rzucił się jednak jak wściekły na Khalidova kopiąc go nawet w krocze. Skończyło się to dla niego założeniem balachy, a zgromadzona publiczność pokładała się ze śmiechu. Koszulki dla zawodników ufundowała firma Mordex producent profesjonalnych koszulek do walk MMA Rushguard.

dsc02806.jpg

Po walkach MMA przyszedł w końcu czas na występ gwiazdy wieczoru 8-krotnego Mr.Olympia Ronnie Colemana. Big Ron wyszedł na scenę przy mocnym aplauzie publiczności. Był to taki sam Ronnie jakiego przywykliśmy oglądać na Mr.Olympia. Przybrał na wadze około 15kg,wyglądał niesamowicie. Potężna muskulatura, poprzecinana siatką grubych żył. Wielkie bicepsy, olbrzymie uda i specyficzne pozowanie przy raperskiej muzyce.
Pokaz Mr.Olympia spotkał się z żywiołowym przyjęciem przez publiczność. Ludzie uśmiechali się podziwem i klaskali podczas całego pokazu. Było to coś niesamowitego i niepowtarzalnego widzieć z bliska zawodnika tego formatu, który w ostatnich latach stał się ikoną kulturystyki zawodowej.

Po skończonym pokazie Ronnie Coleman odpowiadał na pytania publiczności. Pochwalił się swoim nowym rekordem w wyciskaniu leżąc, który wynosi obecnie 300kg. Zdementował pogłoski o rzekomych dolegliwościach neurologicznych, które rozsiewane były na jednym portali internetowych. Powiedział, że jego sylwetka wynika z 30 lat treningów siłowych, a nie z powodu jakiejś choroby. Odpowiadając na pytania pochwalił polskich kulturystów, których miał okazję zobaczyć w akcji na scenie. Ronnie Coleman zapowiedział swój wielki powrót do kulturystyki i start na najbliższym Arnold Classic 2009 i późniejszy ewentualny start na Mr.Olympia 2009. Ronnie Coleman odleciał do USA w niedzielę. Podczas pobytu w Polsce Mr.Olympia poruszał się autami marki Volksvagen Touareg z salonu Volksvagen Bursiak.

Organizatorzy Night of Champions:
1.BSN Polska –World Sport Center
2.PZKFITS

Sponsorzy Night of Champions:

1/BSN Polska –World Sport Center
2.Aminostar
3.Vitamin Shop
4.Mordex
5.Volksvagen Bursiak

Ochrona imprezy:

1. Rutkowski Security-Service

Zawody kulturystyczne sędziowali sędziowie z PZKFITS:

1.Ewa Kryńska Mistrzyni Świata i wielokrotna Mistrzyni Polski w kulturystyce

2.Janusz Łukasik

3.Wiesław Czerski

4.Józef Stelmasiak

5.Piotr Potrykus z Pucka 34 lata – sędzia 2 klasy w kulturystyce

6.Cieślak Karol z Leśniewa 23 lata – sędzia 3 klasy w kulturystyce

Źródło: www.perfekt-tv.pl/forum