MMA PLNajnowszeUFCUFC on ESPN 58: Tatsuro Taira nietypowo skończył Alexa Pereza i pozostaje niepokonany [WIDEO]

Tatsuro Taira (16-0) nietypowo skończył przed czasem Alexa Pereza (25-9) w walce wieczoru gali UFC on ESPN 58 w Las Vegas.

Bardzo spokojny początek pojedynku. Po minucie zawodnicy wdali się w kilkunastosekundowy klincz. Perez świetnie zaatakował kilkoma ciosami na tułów w kolejnym zwarciu. Taira natomiast starał się utrzymywać rywala na dystans ciosami prostymi. Mimo wszystko Amerykanin był w stanie do niego doskakiwać z mocnymi ciosami. Japończyk był wtedy w stanie ukarać go atakując kolanem czy podbródkowym. W jednej z akcji niepokonany do tej pory zawodnik trafił rywala palcem w oko co spowodowało krótką przerwę. Po jego przestrzelonym latającym kolanie Perez w końcówce rundy zaliczył obalenie.

Drugą rundę Perez zaczął bardzo aktywnie. Taira znowu dopuścił się podobnego przewinienia jak w poprzedniej rundzie. Dalej oglądaliśmy ciekawe wymiany. W połowie rundy Taira zdecydował się na obalenie. Perez wstał ale Japończyk wciąż znajdował się za jego plecami. W pewnym momencie były mistrz Shooto w nietypowy sposób ściągnął rywala do parteru. Podczas upadku Perez doznał uszkodził nogę i nie był w stanie kontynuować walki. Po tej walce Japończyk powinien zaliczyć znaczny skok rankingowy. Do tej pory w rankingu wagi muszej był bowiem sklasyfikowany na 13. miejscu a jego rywal na piątej pozycji.