MMA PLNajnowszePFLPFL Super Fights: Johnny Eblen znowu pokonał Fabiana Edwardsa i wciąż jest mistrzem Bellatora

Johnny Eblen (16-0) pokonał Fabiana Edwardsa (13-4) w pojedynku o pas wagi średniej Bellator MMA na gali PFL Super Fights: Battle of the Giants.

PFL Super Fights Johnny Eblen

Eblen od początki zajął miejsce w środku oktagonu. Dobrze pracował pojedynczymi ciosami Amerykanin w okolicy połowy rundy zepchnął rywala na siatkę. Kolejna akcje zapaśniczą mistrz zainicjował kilkadziesiąt sekund później.

W drugiej rundzie również przewagę miał Eblen. „Pressure” zadał obalić swojego rywala. Edward wstał, ale znowu został rzucony przez rywala. Mistrz świetnie kontrolował rywala pod siatką.

Mimo drobnych problemów w stójce Eblen był w stnie przenieść walkę do parteru. Trzymał rywala pod siatką i raz po raz rzucał nim. Edwards w stójce wyglądał zaś znacznie lepiej.

Na początku decydującej rundy Eblen został trafiony palcem w oko. Po krótkiej przerwie pojedynek wznowiono. Doszło jednak do kolejnego faulu. Tym razem mistrz został trafiony w krocze. Pretendent miał dobre momenty w końcówce pojedynku, ale ciężko było mu zapisać zwycięstwo.

Wszyscy sędziowie punktowali walkę identycznie – 48-47 dla Eblena. Amerykanin po raz drugi pokonał Anglika w walce mistzowskiej.