MMA PLNajnowszeFAME MMAFAME MMA zabiera głos ws. wypowiedzi polityków. Mamy oświadczenie!

FAME MMA zabiera głos ws. wypowiedzi polityków. Mamy oświadczenie!

FAME MMA postanowiło odnieść się do dzisiejszych wypowiedzi polityków na temat freak fightów.

Oświadczenie FAME MMA ws wypowiedzi polityków
Foto: FAME

W poniedziałek, 28 października 2024 roku, organizacja FAME MMA wydała oświadczenie dot. wypowiedzi Rzecznika Praw Obywatelskich oraz parlamentarzystów. Treść oświadczenia można przeczytać poniżej.

Oświadczenie FAME MMA

Z zainteresowaniem i pełnym poparciem przyjęliśmy stanowisko wyrażone przez Rzecznika Praw Obywatelskich oraz parlamentarzystów. Postulaty te doskonale współgrają z inicjatywami, które federacja FAME już wdrożyła w swojej działalności. Uważamy, że proponowane rozwiązania, mogące przekształcić się w regulacje prawne dotyczące organizacji gal freakowych oraz innych wydarzeń sportów walki, powinny obejmować wszystkie federacje bez wyjątku.

FAME konsekwentnie stosuje wysokie standardy bezpieczeństwa i odpowiedzialności, wprowadzając jasno określone zasady zachowań uczestników podczas programów promocyjnych oraz rygorystyczne ograniczenia wiekowe dla widzów. Nasz regulamin przewiduje sankcje za niewłaściwe zachowania takie jak używanie żargonu więziennego czy mowy nienawiści, dzięki czemu zostały one wyeliminowane z naszych programów. Stosujemy również kary i wykluczenia dla tych wszystkich, którzy między innymi normalizują i popularyzują zachowania przestępcze oraz kryminogenne. Ponadto, jako jedyna federacja w Polsce, zapewniamy naszym zawodnikom bezpłatną opiekę psychologiczną oraz promujemy profilaktykę zdrowia psychicznego.

— W imieniu federacji chciałbym zaznaczyć, że FAME nieustannie wdraża wysokie standardy bezpieczeństwa i odpowiedzialności, ustanawiając precyzyjne zasady dotyczące zachowań uczestników podczas programów promocyjnych oraz wprowadzając surowe ograniczenia wiekowe dla widzów. Co więcej, od lat stosujemy kary i wykluczenia dla tych, którzy podczas naszych programów promocyjnych stosują mowę nienawiści, żargon więzienny, normalizują i popularyzują zachowania przestępcze oraz kryminogenne. Jako federacja jesteśmy otwarci na współpracę z organami ustawodawczymi i innymi podmiotami branży sportów walki, dzieląc się naszym doświadczeniem i wiedzą w zakresie tworzenia kompleksowych ram prawnych, które obejmą całą branżę. Jesteśmy przekonani, że ustalenie wspólnych standardów przyczyni się do dalszego rozwoju sektora, a także pomoże w promowaniu odpowiedzialności społecznej oraz etycznego podejścia do organizacji tego typu wydarzeń — mówi współwłaściciel FAME SA Krzysztof Rozpara

Mimo że FAME jest federacją organizującą zawody sportowe, w których rośnie znacząco liczba profesjonalnych zawodników, to jednak zdajemy sobie sprawę, że treści prezentowane w programach nie są przeznaczone dla osób małoletnich. Rozwiązania w zakresie ograniczenia dostępności treści dla osób małoletnich, które wdrożyła nasza federacja, poszły nawet dalej, aniżeli jest to dziś proponowane w wystąpieniach publicznych parlamentarzystów czy Rzecznika Praw Obywatelskich. Zgodnie z regulaminem FAME wstęp na galę czy wszelkie wydarzenia w przypadku osób w wieku 12-16 lat jest możliwy wyłącznie pod opieką i za zgodą opiekuna. Ważne jest także widoczne ograniczenie wiekowe treści prezentowanych w mediach, co w przypadku materiałów FAME jest czynione. Rozwiązania powyższe, jak już podkreślaliśmy powinny obowiązywać wszystkich innych organizatorów gal sportów walki.

Jesteśmy otwarci na współpracę z organami ustawodawczymi i innymi podmiotami branży sportów walki, oferując nasze doświadczenie i wiedzę w tworzeniu ram prawnych, które obejmą całą branżę. Wierzymy, że wspólne standardy przyczynią się do dalszego rozwoju sektora, jednocześnie promując odpowiedzialność społeczną i etyczne podejście do organizacji tego rodzaju wydarzeń.

FAME z pełnym zaangażowaniem podchodzi do kwestii odpowiedzialności społecznej, starając się równoważyć aspekt rozrywkowy i edukacyjny naszych wydarzeń. W ramach naszych działań angażujemy profesjonalnych sportowców oraz legendy sportów walki i innych dyscyplin, aby podnosić jakość widowisk. promować wartości sportowe i kształtować pozytywne wzorce. Dzięki obecności takich ikonicznych postaci jak Tomasz Adamek, Piotr Lisek czy Piotr Świerczewski nasze wydarzenia nie tylko dostarczają emocji, ale również podkreślają znaczenie etycznego podejścia do rywalizacji, zaangażowania i ciężkiej pracy. To między innymi dzięki obecności utytułowanych sportowców oraz wyjątkowej oprawie wizualnej FAME organizuje półprofesjonalne gale, które według wielu naszych widzów dorównują, a może nawet przewyższają poziomem estetyki najlepsze wydarzenia na świecie.

ZOBACZ TAKŻE: Mateusz Rębecki doceniony! Polak z bonusem za walkę wieczoru UFC 308!

Od początku istnienia nasza federacja konsekwentnie promuje sporty walki, wierząc, że stanowią one świetny sposób na zachęcenie do aktywności fizycznej zarówno dzieci, młodzieży, jak i osób starszych. Od lat angażujemy się finansowo I medialnie w rozwój Amatorskiej Ligi MMA. Dotyczy to również reprezentacji Polski w MMA, którą aktywnie wspieramy na drodze do licznych sukcesów. W tym roku Polacy zdobyli aż piętnaście medali w tym siedem złotych, jeden srebrny i siedem brązowych na Mistrzostwach Europy MMA organizacji GAMMA. Kolejnym powodem do dumy jest kontrakt z UFC, który podpisała Klaudia Syguła po swoim występie na gali FAME 21 w maju. Ostatnio przyznaliśmy także roczne stypendium Tysonowi Kwiatkowskiemu, młodemu zawodnikowi MMA i brazylijskiego jiu-jitsu, który kilkakrotnie zwyciężał w krajowych turniejach BJJ. Takimi działaniami wspieramy aktywne zaangażowanie młodych ludzi w sport, tworząc przestrzeń dla rozwoju i popularyzacji aktywności fizycznych.

[Informacja prasowa]

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis