MMA PLNajnowszeInne16-latek z Polski rok temu został mistrzem świata MMA. Teraz prosi o wsparcie by znów zdobyć złoto!

Aleksander Szmaj to niezwykle utalentowany młody zawodnik MMA. W ubiegłym roku 16-latek został młodzieżowym mistrzem świata IMMAF i teraz chce dokonać tego podobnie. Nie jest to jednak takie proste.

Szmaj w sierpniu ubiegłego roku wziął udział w mistrzostwach globu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Najpierw pokonał na pełnym dystansie Izraelczyka Orela Izmailova. W kolejnych rundach szybko poddawał zaś Hindusa Ashwina J i Uzbeka Obodjona Begmatova. Rywalem Polaka w finale był Ukrainiec Danyl Syvoplias. Szmaj wygrał jednogłośną decyzją sędziowską i zdobył złoty medal w kategorii wiekowej 14-15 lat w wadze do 72 kg.

Ostatecznie kadra Polski wróciła z Abu Dhabi z czterema medalami – dwoma złotymi i dwoma brązowymi. Tytuł mistrza świata oprócz Szmaja zdobył także Ksawery Mosing. Brązowe krążki wywalczyły z kolei Julia Lewandowska i Amelia Kubiak.

Szmaj wziął również udział w tegorocznych Mistrzostwach Europy IMMAF w Serbii. Turniej w kategorii kadetów (16-17 lat) rozpoczął niestety od porażki większościową decyzją (27-29, 27-29, 28-28) z Artemem Savranskyim, który później ostatecznie został mistrzem Europy. Polak natomiast pomimo dwóch kolejnych wygranych walk przed czasem – ze Słowakiem Adrianem Krenem i Estończykiem Rometem Steinfeldtem – zakończył rywalizację poza podium.

Teraz młody zawodnik otrzymał również powołanie na kolejne Mistrzostwa Świata IMMAF, które podobnie jak w ubiegłym roku odbędą się w sierpniu w Abu Dhabi. Szmaj chce ponownie powalczyć o złoto, ale na drodze stają mu kwestie finansowe. Ze względu na wysokie koszty przygotowań utworzył więc zbiórkę w serwisie pomagam.pl

“Witam ,Nazywam się Aleksander Szmaj ,mam 16 lat i trenuje mieszane sztuki walki(MMA).Moim największym osiągnięciem jest zdobycie tytułu mistrza świata w 2023 roku w Abu Dhabi.Dostałem powołanie aby w sierpniu 2024 roku znów reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata, również w Abu Dhabi a moim marzeniem jest wygrać ten turniej i bardzo ciężko pracuje aby to zrobić.Niestety koszty przygotowań są spore dlatego będę ogromnie wdzięczny za każdą przekazaną złotówkę do mojej zbiórki.Pozdrawiam”

Zapraszamy do wsparcia młodego sportowca, który pragnie godnie reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej.