MMA PLNajnowszeBez kategoriiShark najlepszym klubem MMA w Polsce? Ankos zgłasza oficjalny sprzeciw i żąda wyjaśnień!

Shark najlepszym klubem MMA w Polsce? Ankos zgłasza oficjalny sprzeciw i żąda wyjaśnień!

W minioną sobotę odbyło się rozdanie Heraklesów 2016, czyli corocznie przyznawanych nagród MMA. Wybór kilku laureatów wzbudził zdziwienie części środowiska. Najpierw dyrektor sportowy KSW, Wojsław Rysiewski poddał w wątpliwość zasadność przyznania nagrody portalowi sport.pl jako “medium roku”. Teraz swoje niezadowolenie wyraził klub Ankos MMA Poznań, który był uznawany za faworyta w kategorii “klub roku”. Ostatecznie to wyróżnienie trafiło do klubu Shark Top Team Łódź, w którym trenuje m.in. Karolina Kowalkiewicz czy Marcin Wrzosek.

Klub Ankos umieścił na swoim profilu w jednym z mediów społecznościowych następujący wpis:

Gratulujemy klubowi SHARK​ nagrody w kategorii „Klub roku 2016”. Zawodnicy z Łodzi w zeszłym roku sporo osiągnęli i było o nich głośno zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Chcielibyśmy natomiast zadać pytanie kapitule „Heraklesów” o kryteria, którymi się kierują w wyborze zwycięzcy tej kategorii. Wydaje się, że decydować powinien bilans walk i osiągnięcia wszystkich zawodników klubu. Jeśli porównać statystyki klubu Ankos MMA do zwycięzcy wyglądałoby to następująco:

– Ankos MMA – 29 wygranych (73%); 10 porażek (25%) i 1 remis
– Shark Top Team – 12 wygranych (60%); 8 przegranych (40%)

Do tego Borys Mańkowski, Mateusz Gamrot i Karol Bedorf​ wygrali łącznie 4 walki mistrzowskie w KSW (przy 1 wygranej Marcina Wrzoska).

Oczywiście w Shark Top Team trenuje Karolina Kowalkiewicz, która w minionym roku doszła do walki o pas UFC, ale ostatecznie przegrała ten pojedynek. Dodatkowo, jeśli uznać, że osiągnięcia w UFC są tymi najważniejszymi, to pojawia się pytanie, dlaczego nie został nagrodzony klub S4, który ma aż 3 zawodników w TOP15 rankingów UFC?

Należy również pamiętać, że większość czołowych zawodników Shark Top Team pojawiła się w tym klubie dopiero w połowie zeszłego roku po odejściu od poprzednich trenerów, stąd trudno stwierdzić, co jest wynikiem pracy nowego, a co starego sztabu i od którego momentu można liczyć bilans zawodnikom STT.

Z tego powodu, chcielibyśmy dowiedzieć się, co brali pod uwagę głosujący w tym plebiscycie, ponieważ dla nas kryteria przyznania nagrody wydają się dość niejasne. Myślimy, że inni nominowani, czyli Berserkers Team Poland​ i S4 Fight Club​ też chętnie dowiedzą się, jak wygląda proces wyłaniania zwycięzcy w tej kategorii. Będziemy bardzo wdzięczni za rozjaśnienie tej sytuacji!

Jak oceniacie tegoroczne decyzje kapituły Heraklesów?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis