MMA PLNajnowszeBez kategoriiRizin FF: Saraba (pożegnanie) – wyniki i relacja na żywo

Rizin FF: Saraba (pożegnanie) – wyniki i relacja na żywo

Wyniki na żywo i obszerna relacja z gali Rizin FF: Saraba (pożegnanie). Zapraszamy we wtorek od 07:00!

Główna karta (Match TV – 07:00)

170 lbs.: Shinya Aoki pok. Kazushiego Sakurabe przez TKO (uderzenia z dosiadu), 5:56, runda 1.

Pierwsza runda World Grand Prix wagi ciężkiej:
265 lbs.: Jiri Prochazka pok. Satoshi Ishii przez TKO (prawy sierp i kolana w parterze), runda 1.
265 lbs.: Vadim Nemkov pok. Gorana Reljica przez TKO (prawy prosty i uderzenia w parterze), 2:58, runda 1.
265 lbs.: Teodoras Aukstuolis pok. Bruno Henrique Cappelozza przez KO (prawy sierp), 3:32, runda 1.
265 lbs.: Muhammed Lawal pok. Bretta McDermotta przez KO (prawy sierp), 9:10, runda 1.

Walka rezerwowa World Grand Prix wagi ciężkiej:
265 lbs.: Valentin Moldavsky pok. Yute Uchide przez poddanie (duszenie zza pleców), 2:20, runda 1.

145 lbs.: Hiroyuki Takaya pok. Daiki Hate przez jednogłośną decyzję.
135 lbs.: Hideo Tokoro vs. Kizaemona Saiga przez poddanie (balacha), 5:15, runda 1.
185 lbs.: Anatoly Tokov pok. A.J. Matthewsa przez KO (prawy prosty), 0:55, runda 1.
125 lbs.: Felipe Efrain pok. Yuki Motoye przez TKO (lewy sierp i uderzenia w parterze), runda 1. *

265 lbs.: Kirill Sidelnikov pok. Carlosa Toyote przez TKO (uderzenia), 2:23, runda 1.
265 lbs.: Tsuyoshi Kosaka pok. Jamesa Thompsona przez TKO (uderzenia), 1:58, runda 2.

* Pojedynek oficjalnie uznany za no-contest w związku z przekroczeniem limitu wagowego przez Felipe Efraina podczas wczorajszego ważenia.

Obszerna relacja z gali Rizin FF: Saraba (pożegnanie):

Shinya Aoki vs. Kazushi Sakuraba

Legendarny Kazushi Sakuraba rozpoczął pojedynek od wysokiego kopnięcia. Shinya Aoki uniknął kopnięcia i szybko zanurkował po nogi rodaka. Sakuraba poszedł po gilotynę – jednak Aoki od razu znalazł się w pozycji bocznej wychodząc z zagrożenia. Po chwili “Tobikan Judan” zdobył dosiad i rozpoczął obijanie przeciwnika ciosami z góry! Shinya Aoki w fenomenalny sposób kontrolował Sakurabe umieszczając na jego twarzy dziesiątki uderzeń. Momentami Kazushi Sakuraba oddawał plecy – jednak Shinya Aoki nie był zbytnio zainteresowany poddaniami. Japończyk z brutalną konsekwencją coraz bardziej rozbijał twarz przeciwnika. Sędzia długo nie reagował na brak aktywnej obrony ze strony Sakuraby. Dopiero na sekundy przed upływem 6 minuty pojedynku arbiter zdecydował się przerwać tę demolkę! Shinya Aoki wygrywa przez TKO!

Jiri Prochazka vs. Satoshi Ishii

Jiri Prochazka nie daje szans złotemu medaliście Igrzysk Olimpijskich w Pekinie! Czech po chwili walki w stójce wystrzelił wysokim kopnięciem – które zraniło Satoshi Ishiiego. Japończyk szybko wstał z kolan – jednak równie szybko został trafiony potężnym prawym sierpem. Jiri Prochazka błyskawicznie poszedł do parteru i wykończył przeciwnika mocnymi kolanami w parterze! Jiri Prochazka wygrywa przez TKO!

Vadim Nemkov vs. Goran Reljic

Od początku byliśmy świadkami bardzo wyrównanego pojedynku. W pewnym momencie Goran Reljic przeszedł do klinczu i zaczął pracować nad sprowadzeniem. Vadim Nemkov umiejętnie obronił tę próbę i zawodnicy kontynuowali walkę w stójce. Vadim Nemkov agresywnie zaatakował kombinacją w stójce i trafił piekielnym prawym prostym – który posłał Chorwata na deski! Gdy Reljic znalazł się na plecach – Vadim Nemkov wystrzelił mocny soccer kick po czym ponowił akcję niebezpiecznymi stompami! Reprezentant KSW przetrwał tę akcję jednak mocne uderzenia Rosjanina chwilę później zakończyły pojedynek! Vadim Nemkov wygrywa przez KO!

Teodoras Aukstuolis vs. Bruno Henrique Cappelozza

Brazylijczyk szybko sprowadził walkę do parteru – jednak Teodoras Aukstuolis sprawnie wrócił do stójki. Od tego momentu rozpoczęła się wojna w stójce. W tej płaszczyźnie minimalnie lepszy wydawał się Litwin. W pewnym momencie Bruno Cappelozza trafił frontalnym kopnięciem w tułów Aukstuolisa – jednak Litwin w tej samej chwili wystrzelił potężnym prawym sierpem wprost w odsłoniętą szczękę Brazylijczyka! Teodoras Aukstuolis wygrywa przez KO!

Muhammed Lawal vs. Brett McDermott

Muhammed Lawal od początku nie krył swoich zamiarów. Taktyka “King Mo” polegała na sprowadzeniu walki do parteru i wykończeniu przeciwnika potężnymi uderzeniami. Brett McDrermott całkiem sprawnie wstawał do stójki – jednak chwilę później za sprawą Lawala walka wracała do parteru. “King Mo” umieszczał wybuchowe uderzenia na szczęce Anglika lecz ten był niezwykle twardy! Liczne sprowadzenia Amerykanina kosztowały go sporo sił i pod koniec pierwszej 10-minutowej odsłony Brett McDermott był w stanie utrzymać walkę w stójce. Zmęczony Muhammed Lawal w swoim stylu walczył z nisko opuszczonymi rękoma polując na pojedyncze bomby. Kolejne uderzenia dochodziły stalowej szczęki McDermotta. Na niespełna minutę przed końcem rundy Anglik został zraniony jednym z uderzeń i “King Mo” wykończył robotę potężnym sierpem nokautując McDermotta! Muhammed “King Mo” Lawal wygrywa przez KO!

Valentin Moldavsky vs. Yuta Uchida

Valentin Moldavsky natychmiast po rozpoczęciu pojedynku przeszedł do klinczu i w efektowny sposób sprowadził walkę do parteru. Debiutujący w formule MMA – Yuta Uchida zdołał wstać do stójki jednak zanim to się stało Moldavsky wpiął się zza plecy. Chwilę później walka znowu trafiła do parteru a Rosjanin zdobył dosiad. Valentin Moldavsky potężnymi ciosami rozbijał głowę przeciwnika ale chwilę później przełożył ręce i zapiął duszenie zza pleców zmuszając Japończyka do odklepania. Valentin Moldavsky wygrywa przez poddanie!

Hideo Tokoro vs. Kizaemon Saiga

38-letni Hideo Tokoro (MMA 32-28-2) mierzył się z 26-letnim kickbokserem Kizaemonem Saigą (MMA 2-0) ale mimo ogromnej przepaści w doświadczeniu byliśmy świadkami bardzo ciekawego widowiska! Początkowo umiejętności stójkowe Kaizemona Saigi sprawiały wiele problemów weteranowi z Japonii – jednak z czasem Tokoro zdołał sprowadzić walkę do parteru. Najpierw Hideo Tokoro był bliski zakończenia walki przez duszenie zza pleców – jednak Saiga bronił się całkiem nieźle. Ostatecznie Hideo Tokoro zdecydował się na przejście do balachy i w ten sposób zmusił przeciwnika do odklepania! Hideo Tokoro wygrywa przez poddanie!

Anatoly Tokov vs. A.J. Matthews

Anatoly Tokov notuje kolejne efektowne zwycięstwo! Rosjanin od początku starał się skracać dystans agresywnymi kombinacjami. W pewnym momencie Tokov wystrzelił mocnym prawym bezpośrednim po którym A.J. Matthews osunął się pod linami ringu! Rosjanin notuje efektowne zwycięstwo przed upływem pierwszej minuty pojedynku! Anatoly Tokov wygrywa przez KO!

Kirill Sidelnikov vs. Carlosa Toyota

Niegdyś uznawany za potencjalnego następcę Fedora Emelianenko – Kirill Sidelnikov udanie powraca po 5 latach nieobecności! Rosjanin bez większych problemów punktował Carlosa Toyote w stójkowych wymianach. Wreszcie przyparł przeciwnika do lin i zasypał go szaloną kombinacją uderzeń. Większość ciosów nie doszła celu – jednak najpierw kolano a następnie potężny sierp powaliły Toyote! Brazylijczyk starał się wstawać ale kolejne uderzenia zmusiły sędziego do przerwania pojedynku! Kirill Sidelnikov wygrywa przez TKO!

Tsuyoshi Kosaka vs. James Thompson

James Thompson w swoim stylu dosłownie wbiegł w przeciwnika! Zawodnicy zaczęli weszli w szaloną wymianę uderzeń i kolan w klinczu! James Thompson bardzo szybko opadł z sił i do głosu zaczął dochodzić Tsuyoshi Kosaka. Japończyk jednym z uderzeń zamroczył “Kolosa” i zasypał go gradem ciosów w narożniku. Anglik przetrwał i starał się odpowiadać – jednak ciosy zmęczonego Thompsona nie robiły wrażenia na Kosace. Z czasem Japończyk zaczął przenosić walkę do parteru. Thompson próbował wstawać do stójki. Kosaka obijał przeciwnika znajdującego się w żółwiu mocnymi sierpami i kolanami – jednak nie był w stanie zmusić sędziego do przerwania.

W drugiej rundzie James Thompson wyglądał już na skrajnie zmęczonego i nie minęło dużo czasu zanim Tsuyoshi Kosaka zdołał trafić go jednym z mocnych sierpów! “Kolos” chwiał się pod linami a kolejne uderzenia spadały na jego twarz. Po chwili sędzia zdecydował się przerwać pojedynek! Japończyk wygrywa po niemal dekadzie przerwy! Tsuyoshi Kosaka wygrywa przez TKO!