MMA PLNajnowszeUFCJoseph Benavidez niejednogłośną decyzją sędziów pokonuje Henrego Cejudo na gali TUF 24 Finale

W co-main evencie gali TUF 24 Finale: Johnson vs. Elliott zmierzyli się ze sobą zawodnicy wagi muszej Joseph Benavidez (25-4) i Henry Cejudo (10-2). Ostatecznie potyczkę wygrał ten pierwszy przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Zaczęło się od wymiany pojedynczych ciosów. Pół minuty później Cejudo celnie trafił przeciwnika powodując jego upadek, ale nie było to nic groźnego i walka wróciła do stójki. Później dopuścił się kopnięcia Benavideza w krocze, aż dwukrotnie w ciągu minuty, co skutkowało odjęciem punktu. Następnie obaj bardzo aktywnie zadawali ciosy mające na celu znokautowanie przeciwnika. Gdyby nie odjęcie punktu, Cejudo wygrałby tę rundę 10-9.

Druga runda przebiegła podobnie, mocne ciosy i kopnięcia na głowę z każdej strony. Do tego częste kolana i dobra praca na nogach obu zawodników. Runda wyrównana, z lekkim wskazaniem na Benavideza. Z kolei ostatnie pięć minut obfitowało w kopnięcia na głowę i próby zdominowania rywala. Joseph sprawniej się poruszał, ale to Cejudo zadawał mocniejsze ciosy. Trzecia runda wypadła na korzyść Benavideza, który ostatecznie wygrywa walkę.