MMA PLNajnowszeUFCDemetrious Johnson wciąż mistrzem! Pewnie wygrywa na punkty z Timem Elliottem na gali TUF 24 Finale

Walką wieczoru gali TUF 24 Finale było starcie mistrza wagi muszej Demetriousa Johnsona (25-2-1) ze zwycięzcą 24 edycji programu The Ultimate Fighter, Timem Elliottem (13-7-1). Johnson, który po raz dziewiąty bronił swojego pasa, po pięciu rundach wygrał z Elliottem jednogłośnie na punkty.

Od samego początku panowie ruszyli na siebie, a po chwili walka została przeniesiona do parteru. Elliott zyskał pozycję z góry i starał się udusić mistrza. W połowie rundy na chwilę wrócili do stójki, a po ponownym obaleniu to Johnson kontrolował walkę z góry, ale w ogólnym rozrachunku to Elliott prowadzi 10-9.

W drugiej rundzie było widać zmęczenie Elliotta, Demetrious był bardziej aktywny, więcej kopał i atakował. Niestety po raz kolejny dał się zbyt łatwo złapać i prawie został uduszony, ale po czasie przeszedł zza plecy rywala i sam próbował szukać poddania, ponownie bezskutecznie.

W trzeciej rundzie “Mighty Mouse” ponownie był bliski skończenia, ale Elliott zdołał się uratować i cała runda była walką o pozycję z góry, tym razem na korzyść Johnsona.

Cała czwarta runda potoczyła się w parterze, z próbami mistrza nad pokonaniem rywala przez kimurę, jednak za każdym razem Elliottowi udawało się uciec. Kolejna runda dla Johnsona.

Ostatnie pięć minut wyglądało podobnie, Demetrious zdominował przeciwnika, ale nie był w stanie zastosować żadnej techniki, która zmusiłaby go do odklepania. Finalnie Johnson wygrywa jednogłośną decyzją sędziów.