MMA PLBoksŻywa legenda rosyjskiego boksu Aleksander Powietkin przechodzi na sportową emeryturę

Żywa legenda rosyjskiego boksu Aleksander Powietkin przechodzi na sportową emeryturę

To swoista żywa legenda boksu z Rosji – Aleksander Powietkin ogłosił właśnie, że przechodzi na sportową emeryturę!

Swoją decyzję pięściarz ogłosił w niedzielę na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Głównym powodem rezygnacji z zawodowego boksu są liczne kontuzje, które co chwilę się u Powietkina odnawiają.

Aleksander Powietkin przygodę z boksem kończy zatem w wieku 41 lat.

Żywa legenda rosyjskiego boksu Aleksander Powietkin przechodzi na sportową emeryturę

W swojej pięściarskiej karierze, Powietkin zdobył złoty medal olimpijski w 2004 roku w wadze super ciężkiej. W latach 2011-2013 był natomiast pełnoprawnym mistrzem wagi ciężkiej WBA.

W swojej karierze stoczył 40 walk, a jego rekord wynosił 36-3-1. 25 swoich walk wygrał przez nokaut.

“Lata boksu zbierają swoje żniwo. Mam kontuzje każdego rodzaju i one nadal wymagają leczenia. Nadszedł więc czas, żebym powiedział stop i zakończył karierę.” – mówił Powietkin w filmie udostępnionym w mediach społecznościowych.

Ostatnią walką Rosjanina był rewanż z Dillianem Whytem, który Powietkin przegrał przez nokaut w czwartej rundzie. Starcie to odbyło się w marcu tego roku.

Zobacz także:

Lewandowski o walce Kołecki-Szostak: Realna opcja, bierzemy ją mocno pod uwagę! Zaskoczeni?

To jest spore zaskoczenie! Martin Lewandowski wypowiedział się o potencjalnej walce Szymona Kołeckiego (9-1) z Akopem Szostakiem (4-3). Jeden z właścicieli KSW jest chętny na zorganizowanie takiego starcia.

Szostak gotowy na walkę z Kołeckim na KSW 62: My z Szymonem za sobą nie przepadamy… Chcielibyście zobaczyć takie zestawienie?

Akop Szostak (4-3) jest gotowy na duże wyzwanie! Reprezentant WCA Fight Team w mediach społecznościowych wyznał, że chętnie zmierzy się z Szymonem Kołeckim (9-1). Trzeba przyznać, że medalista olimpijski w takim starciu byłby dużym faworytem bukmacherów.

Dymy na konferencji MMA VIP 2! Antykonfident do Żuroma: Będzie dojechany! [WIDEO]

Aż takiego ataku Andrzej Żuromski się raczej nie spodziewał! Było gorąco podczas konferencji prasowej przed drugą edycją MMA VIP, która już w piątek odbędzie się w Częstochowie.