Żona Tony’ego Fergusona wystąpiła o zakaz zbliżania. Kłopoty psychiczne byłego mistrza

Foto: Sportbox
Foto: Sportbox

Żona byłego mistrza tymczasowego wagi lekkiej UFC Tony’ego Fergusona (24-3) wystąpiła o sądowy zakaz zbliżania dla swojego męża z powodu przemocy domowej.

Cristina Ferguson złożyła odpowiedni wniosek w środę. Formalne dochodzenie w tej sprawie ma rozpocząć się 22 marca. Przesłuchanie w sprawie przemocy domowej zaplanowano zaś na 5 kwietnia.

Jak wynika z policyjnych raportów od stycznia 2018 roku policja 5-krotnie interweniowała w domu Fergusonów. W żadnym z tych przypadków „El Cucuy” nie został jednak zatrzymany ani nie postawiono mu zarzutów.

Na kilka dni przed złożeniem pozwu Cristina przebywała w domu swoich rodziców w La Mirada. Jej mąż zabrał jej 2-letniego synka do domu i wymienił wszystkie zamki.

Z kolei 19 lutego żona i syn zawodnika opuścili dom po groźbach z jego strony. Jak wynika z zeznań pewnej kobiety, „nie spał on od trzech dni i demolował dom” a także „zniszczył kominek a także sądził, iż ktoś umieścił chip w jego nodze”. Z kolei inny mężczyzna zeznał, iż Tony powiedział mu, że „ktoś był w jego ścianach”

Trzy dni wcześniej Cristina Ferguson zadzwoniła na policję z parku blisko domu. Mąż co prawda nie stosował przemocy wobec niej czy kogokolwiek innego, jednak martwiła się ona o jego stan. Zeznała m.in, że Tony polewał ją wodą święcona. Zawodnik odmawiał wizyty w szpitalu.

Portal MMAJunkie próbował skontaktować się z Cristiną Ferguson lub jej prawnikami, lecz bez rezultatu. Z kolei grupa menadżerska Paradigm Sports wydała krótkie oświadczenie.

„To prywatna sprawa rodzinna, która jest w trakcie rozwiązywania.”

Tony Ferguson to były mistrz tymczasowy wagi lekkiej UFC, który może się popisać obecnie serią 11 zwycięstw. Po raz ostatni walczył na październikowej gali UFC 229 w Las Vegas, gdzie pokonał Anthony’ego Pettis (21-8). Wobec zawieszenia Khabiba Nurmagomedova (27-0) spodziewano się, iż „El Cucuy” zawalczy wkrótce o pas tymczasowy. Dana White mówił, iż złożył taką ofertę zawodnikowi, jednak zawodnik ją odrzucił. Ponadto prezydent UFC zdradził, iż zawodnik boryka się z problemami osobistymi co właśnie się potwierdziło. Ostatecznie o pas tymczasowy kategorii lekkiej 13 kwietnia w Atlancie podczas gali UFC 236  zmierzą się Dustin Poirier (24-5, 1 N/C) i Max Holloway (20-3).