MMA PLKSWZobacz karty punktowe walki Askham – Khalidov. Mamed prowadził po pierwszej rundzie!

Zobacz karty punktowe walki Askham – Khalidov. Mamed prowadził po pierwszej rundzie!

Foto: mmajunkie.usatoday.com

Walka Mameda Khalidova (34-7-2) ze Scottem Askhamem (19-4) zakończyła się decyzją sędziów. Jak zawsze przy takiej okazji KSW zdecydowało się opublikować karty punktowe pojedynku. Z wyników wychodzi zaskakujący fakt.

Gala KSW była niewątpliwie jedną z najlepszych imprez od organizacji. Kibice otrzymali dużo widowiskowych nokautów, a także powrót Khalidowa. W walce wieczoru gliwickiej gali olsztynianin zmierzył się z Askhamem, który dzierży pas kategorii średniej.

Pojedynek obu panów miał zaskakujący przebieg. Brytyjczyk przez trzy rundy dążył bowiem do parteru, gdzie kontrolował swojego przeciwnika. Polak starał się dojść do poddania, a także powracać do stójki, by tam próbować obijać swojego rywala. Mamed nawet będąc na plecach, trafiał czasem swojego oponenta, lecz ten do końca pojedynku realizował swój plan taktyczny.

Finalnie sędziowie nie mieli problemu z wytypowaniem zwycięzcy. Okazuje się jednak, że gameplan Ashkama nie do końca zdał egzamin w pierwszej odsłonie starcia. Mimo tego, iż faktycznie mistrz KSW leżał na swoim przeciwniku, to jego brak aktywności sprawił, iż dwóch arbitrów punktowych doceniło postawę Khalidova, punktując rundę na jego konto. Dwie pozostałe odsłony nie budziły jednak u sędziów wątpliwości.