Zniknął jeden wynik testu antydopingowego Brocka Lesnara – USADA: Mieliśmy problemy techniczne

Były mistrz wagi ciężkiej UFC i ciągle wielka gwiazda na amerykańskim rynku – Brock Lesnar (5-3, 1 N/C) aktualnie znajduje się pod jurysdykcją Amerykańskiej Agencji Antydopingowej (USADA) i poddawany jest niezapowiedzianym kontrolom antydopingowym przed kolejnym powrotem do oktagonu.

Lesnar w pierwszym kwartale 2019 roku ma stoczyć pojedynek o mistrzowski pas wagi ciężkiej, w którym zmierzy się z aktualnym czempionem – Danielem Cormierem (21-1, 1 N/C), ale jego obecność w UFC jest poddawana w wątpliwość z powodu wpadki dopingowej w ostatniej walce, którą na UFC 200 stoczył rywalizując z Markiem Huntem. Wówczas w jego organizmie znaleziono klomifen, a wynik jego wygranej nad Nowozelandczykiem zmieniono na no-contest.

Teraz okazało się, że z oficjalnej strony USADY zniknął wynik jednego badania, który przeprowadzono na organizmie Lesnara.

Sprawę można było zbadać tym łatwiej, że USADA publikuje cotygodniowe raporty z odbytych kontroli zawodniczych i wówczas okazało się, że w jednym tygodniu zniknęła informacja o jednej kontroli przeprowadzonej u Brocka Lesnara:

Co na to wszystko USADA? Wg informacji przedstawiciela instytucji, Adama Woullarda, w systemie informatycznym agencji w październiku doszło do awarii, która była przyczyną wskazania błędnej ilości kontroli dopingowej u Lesnara:

„USADA aktualizuje swoją stronę historii kontroli u sportowców co tydzień. Podczas aktualizacji w dniu 15 października doświadczyliśmy problemów technicznych, które spowodowały złe wyświetlanie wyników na stronie. Prawidłowa liczba kontroli u Brocka Lesnara wynosi 1 a nie 2. Problem został już naprawiony, a liczby skorygowane. Wciąż badamy te konkretne problemy techniczne, które wskazały na błędne wyświetlenie.”

Brock Lesnar jest zawodnikiem, który zgodnie z obowiązującymi w UFC zasadami jest poddawany kontrolom antydopingowym przed swoją najbliższą walką w oktagonie. Co bardzo istotne, wielkim przeciwnikiem i wrogiem dopingu jest aktualni mistrz wagi ciężkiej i najbliższy rywal Lesnara – Daniel Cormier. Nie wiadomo jednak, jak na tę niejasną sytuację związaną z testami Lesnara, zareaguje.