MMA PLDon KasjoZnany bokserski sędzia ocenił walkę Don Kasjo-Parke! Jego zdaniem wygrała gwiazda FAME MMA!

Znany bokserski sędzia ocenił walkę Don Kasjo-Parke! Jego zdaniem wygrała gwiazda FAME MMA!

To dopiero zaskoczenie! Leszek Jankowiak jeden z najbardziej doświadczonych sędziów boksu w Polsce twierdzi, że walkę wieczoru FAME MMA 10 wygrał… Kasjusz Życiński.

Powstała prawdziwa burza po walce Kasjusza Życińskiego z Normanem Parke. ”Stormin” wygrał jednogłośną decyzją sędziów i zgarnął tym samym kilogramową sztabkę złota oraz pas króla.

Następnie do klatki wkroczyło dwóch włodarzy (Michał Baron i Wojciech Gola), którzy nie zgadzali się z werdyktem i zapowiedzieli protest. Później obaj przepraszali za swoje zachowanie w mediach społecznościowych.

Leszek Jankowiak: Niedopuszczalne byłoby takie notoryczne pchanie głową!

Leszek Jankowiak jeden z najbardziej doświadczonych sędziów w rozmowie z Super Expressem został poproszony o wypunktowanie walki Kasjusza Życińskiego z Normanem Parke. Jankowiak twierdzi, że zwycięzcą powinien zostać Kasjusz.

Te ujęcia z kamery znad oktagonu beznadziejne pod kątem oceny tego co się dzieje. I w walce według zasad boksu zawodowego niedopuszczalne byłoby takie notoryczne pchanie głową. Dostałby -1 wcześniej, tutaj dostał w momencie moim zdaniem całkowicie przypadkowego zderzenia głowami. Ale rozumiem, że w tej formule chodzi o coś zupełnie innego. Gdyby pierwsza runda poszła w drugą stronę, byłby remis 47:47.

Poniżej zobaczycie też jak Leszek Jankowiak punktował całą walkę.

1 runda 10:9 (ale tu bardzo ciasno)
2 runda 10:9
3 runda 9:10
4 runda 10:9
5 runda 9:10 i minus jeden punkt u Parke’a

Zobacz także:

FAME MMA 10: Są wątpliwości co do werdyktu w walce Don Kasjo-Parke? Ekspert boksu wyjaśnia!

Jest to dość zaskakujące, ale jednak… Pojawiają się komentarze, które nie zgadzają się z werdyktem w walce Kasjusza Życińskiego z Normanem Parke. Całą walkę podsumował polski ekspert bokserski, który takich wątpliwości nie ma!

FAME MMA 10: Artur Szpilka komentuje przegraną narzeczonej! Widzieliście?

Kamila Wybrańczyk przegrała swój pojedynek na gali FAME MMA 10. Zawodniczka Academii Gorila musiała uznać wyższość Marcie Linkiewicz, która wypunktowała ją na pełnym dystansie.