Znamy sprzedaż PPV na UFC 249! Fani są spragnieni MMA

Foto: sportsnet.com
Foto: sportsnet.com

Znamy sprzedaż PPV UFC 249. Miniona gala zorganizowana przez UFC okazała się sukcesem przede wszystkim ze względu na to, iż imprezę udało się w ogóle zorganizować. Jak się jednak okazało, impreza odniosła również świetne wyniki sprzedaży PPV.

Gala UFC 249 była bardzo długo wyczekiwana przez fanów. W świecie MMA odwołano bowiem wiele eventów, przez co na kilka tygodni świat ten został zamrożony. 9 maja zakończono złą serię, choć i tu nie odbyło się bez kłopotów. Tuż przed galą głównym problemem okazało się wykrycie koronawirusa u Ronaldo Souzy (26-8, 1NC) oraz dwóch osób z jego narożnika.

Ostatecznie impreza doszła do skutku, okazując się sportowym świętem. Duża liczba znanych nazwisk dała fanom prawdziwe show. Szczególnie taka teza tyczy się karty głównej, gdzie doszło m.in. do świetnej walki pomiędzy Tonym Fergusonem (25-4) i Justinem Gaethje (22-2). Oprócz tego widowiskowym nokautem popisał się m.in. Francis Ngannou (15-3).

Znamy sprzedaż PPV UFC 249

Dobre widowisko i brak większych problemów po gali to nie jedyne dobre informacje dla UFC. Organizacja pochwaliła się bowiem wynikami sprzedaży Pay Per View za UFC 249. Okazuje się, że ludzie długo oczekiwali imprezy w mieszanych sztukach walki. Wstępne statystyki podają bowiem, iż na wykup eventu zdecydowało się ponad 700 tysięcy osób. Z takiego wyniku zadowolony jest również Dana White, co sam wyraził na konferencji prasowej.

By zobrazować, dlaczego rezultat sprzedaży jest bardzo dobry, warto zwrócić uwagę, iż marketingowo największe gwiazdy UFC – Jon Jones (26-1, 1NC) oraz Conor McGregor (22-4) nie osiągnęły tak dobrych wyników PPV. Te bowiem maksymalnie oscylowały powyżej pół miliona sprzedaży. 700 tysięcy wykupień to też bezapelacyjnie najlepszy wynik dla federacji w tym roku. Liczba może cieszyć o tyle, że podczas umowy z ESPN zdarzały się gale o wyniku PPV poniżej 100 tysięcy zakupów.

Zobacz także:

Tybura ma obrany cel

Polski zawodnik wagi ciężkiej nie zamierza bezczynnie czekać na rozwój wypadków. Polak wybrał sobie przeciwnika, z jakim chciałby się zmierzyć.

Conor znów gotowy do walki?

McGregor cały czas pozostaje aktywny w mediach społecznościowych. Irlandczyk chciałby zawalczyć z Justinem Gaethje.