MMA PLDaniel RutkowskiZnamy następnego rywala Daniela Rutkowskiego! Walka na KSW 73 w Warszawie!

Znamy następnego rywala Daniela Rutkowskiego! Walka na KSW 73 w Warszawie!

Daniel Rutkowski (13-3) powróci do klatki KSW już w te wakacje! Radomianin zawalczy na KSW 73 w Warszawie, a jego przeciwnikiem będzie Lom-Ali Eskiev.

KSW Rutkowski

Kilkadziesiąt minut temu zakończył się program Oktagon Live na Kanale Sportowym. W trakcie audycji, prowadzący Maciej Turski poinformował kibiców o zestawieniu, które odbędzie się na gali KSW 73 w Warszawie. Były pretendent do tytułu mistrza kategorii piórkowej, Daniel Rutkowski zmierzy się z będącym na fali 4 zwycięstw z rzędu, Lom-Ali Eskievem.

Informacje zdążył już potwierdzić na swoim Instagramie sam zainteresowany.

“Rutek” powróci do klatki KSW po pierwszej porażce od ponad 6 lat. Zawodnik Cross Fight Radom w swoim ostatnim starciu musiał uznać wyższość Salahdine’a Parnasse’a, który w walce wieczoru gali KSW 68 pokonał go przez duszenie zza pleców w 4 rundzie.

Marcowa gala KSW odbywała się w mieście Rutkowskiego, gdzie jest olbrzymią gwiazdą, dlatego będzie on miał jeszcze większą motywację, aby zmazać ostatni występ i dopisać do swojego rekordu kolejne zwycięstwo.

Lom-Ali Eskiev (19-5) to numer 2 rankingu kategorii piórkowej KSW. Urodzony w Czeczeni zawodnik zadebiutował w największej organizacji w Europie podczas KSW 62 w lipcu ubiegłego roku. W swoim debiucie pokazał duże umiejętności, dominując, a następnie poddając Gilbera Ordoñeza.

“Leon” wrócił do klatki na największej gali w 2021 roku. Na KSW 65 stanął w szranki z bardzo doświadczonym Damianem Stasiakiem. Po kapitalnej wojnie na pełnym dystansie, sędziowie orzekli, że jednogłośnym zwycięzcą tego pojedynku jest Eskiev. Teraz przyjdzie mu stawić czoła z jeszcze większym wyzwaniem w postaci Rutkowskiego.

Kto Waszym zdaniem zbliży się do walki z mistrzem kategorii piórowej – Daniel Rutkowski, czy Lom-Ali Eskiev.

Zobacz także:

Jest nagranie z pierwszego spotkania Najmana z Murańskim: A taki był grzeczny i nieśmiały!

Marcin Najman w mediach społecznościowych udostępnił nagranie przed jedną z konferencji FAME MMA. Doszło wtedy do jego pierwszego spotkania z.. Jackiem Murańskim. Warto zaznaczyć, że jeszcze wtedy nie było konfliktu i mocnych słów z obu stron. Wielu kibiców ma nadzieje, że w końcu dojdzie do starcia ”El Testosterona” z ”Muranem”.

Marcin Wrzosek proponuje rewanż w MMA! Don Kasjo odpowiada: W MMA tylko z Khabibem!

Podczas ostatniego programu ”zadyma” zobaczyliśmy bohaterów nadchodzącej gali PRIME SHOW MMA 2, która dziewiątego lipca odbędzie się w Gdyni. Marcin Wrzosek w pewnym momencie postanowił zaproponować Kasjuszowi Życińskiemu rewanż w MMA. Popularny ”Don Kasjo” zapewnił, że wróci do takiej formuły tylko, aby zmierzyć się z… Khabibem Nurmagomedovem.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis