MMA PLUFCZnamy karty punktowe pojedynku Gamrota! RDA się nie zgadza!

Znamy karty punktowe pojedynku Gamrota! RDA się nie zgadza!

Gala UFC 285 już za nami. Porażka Valentiny Shevchenko, szybka wygrana powracającego do oktagonu Jona Jonesa, a także wyrównana walka Mateusza Gamrota. Na brak emocji nie mogliśmy narzekać!

Walka “Gamera” była czwartą pozycją, a zarazem drugim starciem karty głównej. W pierwszym pojedynku mogliśmy ujrzeć walkę, w której udział wzięli Bo Nickal oraz Jamie Pickett. Starcie to zakończyło się szybkim poddaniem tego pierwszego. Nadmieńmy, że był to jego debiut w UFC.

Walka Polaka z “The Tarantulą” potrwała cały dystans. Stójka prezentowała się w miarę wyrównanie, ale to Turner bił mocniej, dzięki czemu lekko w niej przeważał. Próby obaleń ze strony Mateusza parę razy zakończyły się fiaskiem, jednakże kilka z nich zaowocowało kontrolą pojedynku z góry, co w mocnym stopniu przyczyniło się do zwycięstwa Gamrota przez niejednogłośną decyzję.

Pojedynek Gamrota wzbudza kontrowersje!

Karty punktowe sędziów z tego pojedynku są już jawne. Walka ta prezentowała się naprawdę wyrównanie, w związku z czym wielu dziwi punktacja sędziego Mccathy’ego (30-27 Gamrot).

Co ciekawe, paru zawodników nie zgadza się ze zwycięstwem naszego rodaka. Jednym z nich jest…Rafael Dos Anjos (32-14). Były czempion Ultimate Fighting Championship punktował owo starcie zgoła odmiennie.

Mateusz Gamrot przed tym starciem plasował się na 7. pozycji rankingu wagi lekkiej UFC. Zwycięstwo z 10. Jalinem Turnerem prawdopodobnie nie da “Gamerowi” zbyt wiele. Pojawiają się głosy, że kolejnym oponentem Polaka miałby być przegrany walki Gaethje vs. Fiziev. Pojedynek ten jest co-main eventem zbliżającej się gali UFC 286, która już 18-tego marca w Londynie.

Zobacz także:

UFC 285: Jon Jones szybko poddał Ciryla Gane. “Bones” nowym mistrzem wagi ciężkiej! [WIDEO]

Jon Jones (27-1, 1 N/C)już w pierwszej rundzie poddał Ciryla Gane (12-1) w walce wieczoru gali UFC 285, której stawką był wakujący pas wagi ciężkiej.

Mateusz Gamrot po ważnym zwycięstwie na UFC 285: Z każdą kolejną walką będę lepszy!

Jesteśmy po gali UFC 285. Podczas jednej z walk nasz rodak – Mateusz Gamrot zmierzył się z Jalinem Turnerem. Pojedynek ten zakończył się niejednogłośną wygraną “Gamera”.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis