MMA PLDana WhiteZnamy datę walk Mateusza Rębeckiego i Karoliny Wójcik o kontrakt z UFC! Polacy wystąpią na jednej gali!

Znamy datę walk Mateusza Rębeckiego i Karoliny Wójcik o kontrakt z UFC! Polacy wystąpią na jednej gali!

Według informacji portalu The Scarf termin walk Mateusza Rębeckiego i Karoliny Wójcik podczas Dana White’s Contender Series (DWCS) jest już znany. Co ciekawe, Polacy wspólnie zawalczą na jednej gali i pokuszą się o umowę z UFC.

Mateusz Rębecki i Karolina Wójcik w UFC? Zawalczą na DWCS
Foto: FEN/Instagram

Ostatnio informowaliśmy, że “Chińczyk” wystąpi w show Dana White’s Contender Series, w którym najlepsi i najbardziej wyróżniający się zawodnicy otrzymują kontrakty z rąk dyrektora największej organizacji MMA na świecie.

Polak zawalczy z Brazylijczykiem Rodrigo Lidio. 32-latek ma w MMA 12 zwycięstw i 2 porażki. Obecnie ma serię czterech wygranych z rzędu i ochoczo liczy na kontrakt z UFC.

Przypomnijmy, że Mateusz Rębecki to obecny mistrz wagi lekkiej organizacji FEN. W dodatku, jest on niepokonany od 2014 roku, kiedy to poniósł jedyną porażkę w karierze (pokonał go wówczas Paweł Kiełek). Ponadto “Chińczyk” w ostatnich starciach w efektowny sposób odprawia swoich rywali jeden po drugim.

DWCS: Wiemy, kiedy zawalczą Mateusz Rębecki i Karolina Wójcik! Daty walk

Karolna Wójcik z kolei może teraz szczycić się serią trzech wygranych. Ostatnia jej porażka zakończyła się niejednogłośną decyzją z Eweliną Woźniak. Jednakże po krótkim epizodzie na Brave FC Wójcik związała się z KSW. Pod szyldem polskiego giganta wygrała dwa starcia. Na pełnym dystansie pokonywała ona Sylwię Juskiewicz i Aleksandrę Rolę.

Polacy w DWCS wystąpią 9 sierpnia, w trzecim tygodniu zmagań show. Obecnie rozpiska programu wygląda następująco (według The Scarp):

Tydzień 3, 9 sierpnia

  • Waga lekka: Rodrigo Lídio (12-2) vs. Mateusz Rębecki (15-1)
  • Waga ciężka: Caio Machado (6-1-1) vs. Paulo Ranato Jr. (10-1)
  • Waga słomkowa: Karolina Wójcik (8-2) vs. Sandra Lavado (10-2)
  • TBA vs. TBD
  • TBA vs. TBD

W Dana White’s Contender Series (DWCS) wystąpiło kilku Biało-Czerwonych. Kontrakt z największą organizacją MMA na świecie zdobył Łukasz Brzeski. Nie do końca udanie swoje występy zapamiętają Łukasz Sudolski i Mariusz Książkiewicz.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis