MMA PLJoanna JędrzejczykZhang o żarcie Jędrzejczyk nt. koronawirusa: Jestem tym bardzo zdenerwowana

Zhang o żarcie Jędrzejczyk nt. koronawirusa: Jestem tym bardzo zdenerwowana

Foto: mmanews.com

W najbliższy weekend odbędzie się UFC 248, gdzie dojdzie m.in. do walki Weili Zhang (20-1) z Joanną Jędrzejczyk (16-3). Chińska mistrzyni wagi słomkowej skomentowała żart Polski o koronawirusie, jaki ta jniedawno opublikowała na swoim Instagramie. 

Rywalizacja obu pań będzie drugą walką wieczoru zbliżającej się gali. Zhang stanie przed pierwszą obroną pasa UFC. Jędrzejczyk z kolei po raz kolejny otrzyma szansę na odzyskanie mistrzostwa utraconego w listopadzie 2017 roku.

Podczas promocji rywalizacji pretendentka ponownie pokazała swój “cięty język”. Mianowicie jakiś czas temu wstawiła ona na swojego Instagrama przerobiony plakat ogłaszający walkę. Na przeróbce polska zawodniczka ma ubraną maskę ochronną, nawiązując tym samym do koronawirusa.

Zhang odniosła się do żartu “JJ”, krytykując jej postawę.

Byłam z tego powodu bardzo zła, szczególnie że zaczęła ona żarty po wybuchu epidemii oraz żartowała z naszego kraju i narodu. Wiele osób zmarło z powodu koronawirusa, wiele rodzin z całego świata straciło swoich bliskich, a wiele dzieci straciło swoich rodziców, zostając sierotami. To jest tragiczny moment dla wielu Chińczyków, ale i również dla ludzi z całego świata. I ona z tego żartowała? To mnie naprawdę zirytowało.

Chinka wyraziła również zdanie, skąd u Polki mógł wziąć się taki pomysł.

Możliwe, że ma to związek z różnicami kulturowymi. W chińskiej kulturze nie śmiejemy się z cierpiących osób. My im pomagamy i ich budujemy. Nie wiem jednak jak ona. Jestem po prostu tym bardzo zdenerwowana.

UFC 248 odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego. Walką wieczoru imprezy jest rywalizacja o pas wagi średniej pomiędzy Israelem Adesanyą (18-0) z Yoelem Romero (13-4).