MMA PLIsrael AdesanyaZawodnik UFC o walce Błachowicz vs Adesanya: Dla mnie lepiej, jak Israel wygra

Zawodnik UFC o walce Błachowicz vs Adesanya: Dla mnie lepiej, jak Israel wygra

Foto: Facebook/ Jan Błachowicz

Pojedynek o mistrzowski pas wagi półciężkiej UFC Jan Błachowicz vs Israel Adesanya już teraz budzi mnóstwo emocji. Wydaje się, że większość świata związanego ze sportami walki pragnie zwycięstwa Polaka. Ale zdarzają się i takie głosy, które wskazują na Nigeryjczyka.

Pojedynek dwóch mistrzów: wagi półciężkiej i wagi średniej odbędzie się 6 marca na gali UFC 259. Starcie to zostało już potwierdzone przez szefa UFC, Danę White’a.

A kto jest tym zawodnikiem, dla którego lepiej będzie, jeśli marcowy pojedynek wygra Israel Adesanya?

Zawodnik UFC o walce Błachowicz vs Adesanya: Dla mnie lepiej, jak Israel wygra

Chodzi o osobę 28-letniego Austriaka Aleksandra Rakicia, który legitymuje się rekordem 5-1 w UFC i ma chrapkę na walkę o pas mistrzowski wagi półciężkiej:

“Dla mnie to dobre zestawienie i lepiej, żeby wygrał Israel. Jeśli zostanie mistrzem, to będzie podwójnym czempionem i będzie potem musiał stawić czoła mnie, a to na pewno nie będzie dla niego dobra walka. Całe jego dziedzictwo i wszystkie zasługi przypadną mi.”

Rakic pokusił się o typowanie marcowego pojedynku Polaka z niepokonanym jak dotąd Nigeryjczykiem. Tutaj z kolei miał problem ze wskazaniem faworyta:

“UFC zdecydowało się na walkę Jana z Israelem, bo jest to marketingowo lepsze zestawienie niż Jana z Gloverem Teixeirą. Ale różnica między wagą średnią a półciężką jest ogromna. Oficjalnie to 9 kilogramów. W półciężkiej walczymy mając 93 kilogramy, a w średniej walczą 84-kilogramowcy. Tę różnicę widać i czuć. Mimo różnicy kilogramów, jesteśmy silni, ale i szybcy. To będzie dobra walka. Jan Błachowicz jest bardzo twardym i silnym facetem. Widzę to 50:50. Dla mnie to interesujące starcie i będę je obserwował z pierwszego rzędu, by zobaczyć, który z nich będzie moim rywalem w niedalekiej przyszłości.”

Zobacz także:

Walka Różala była zagrożona do samego końca: Tak naprawdę nie powinien wychodzić do tego pojedynku!

Mimo, że od gali Genesis minęły już ponad dwa miesiące, cały czas dowiadujemy się ciekawych faktów odnośnie tego wydarzenia. Przy okazji wywiadu podsumowującego 2020 rok udzielonego portalowi InTheCage, Artur Ostaszewski – menadżer Marcina Różalskiego opowiedział o stanie, w jakim jego zawodnik był przed walką. Jak się okazuje, Genesis mogło się w ogóle nie odbyć.

Szpilka podsumowuje 2020 rok! ”Szpila” jeszcze zaskoczy?

Artur Szpilka postanowił podsumować 2020 rok, który był ciężki dla naszego boksera. ”Szpila” zapowiada dużą walkę i… Sami zobaczcie!