MMA PLUFCZawodniczka UFC zawieszona za doping! Sama przyznała się do tego, co wzięła!

Zawodniczka UFC zawieszona za doping! Sama przyznała się do tego, co wzięła!

Zawodniczka UFC, będąca ponieką weteranką największej organizacji MMA na świecie – Cortney Casey na dopingu! Ameryknanka sama przyznała się do tego, że sięgnęła po niedozwolone środki.

Zawodniczka UFC zawieszona za doping

Casey została zawieszona przez USADĘ na cztery miesiące. Amerykańska Agencja Antydopingowa to ciało kontrolujące “czystość” zawodników UFC. Wszystkie osoby będące zawodnikami są poddawane regularnym badaniom na obecność substancji zabronionych.

Cortney Casey z kolei sama poszła do USADY z informacją o zażyciu niedozwolonych środków.

Zawodniczka UFC zawieszona za doping! Sama przyznała się do tego, co wzięła!

Casey chorowała na zapalenie jelit i odbudowywała sonie tkanki miękkie, dlatego przy okresie występu na gali UFC, która odbyła się 21 czerwca zażyła BCP-157 – lek, który miał pomóc jej w leczeniu schorzenia i który przepisał jej lekarz.

Sama zawodniczka z czasem dowiedziała się, że BCP-157 jest substancją, która znajduje się na liście zabronionych środków dopingujących respektowanych przez USADĘ.

Casey przygotowała odpowiednią dokumentację medyczną i przedstawiła ją Amerykańskiej Agencji Antydopingowej, wyprzedzając ją w działaniu.

Sama zatem przyznała się do stosowania zabronionych substancji, ale miała też odpowiednie wyjaśnienie co do tego.

Cortney Casey została przez USADĘ zawieszona jedynie na 4 miesiące, a powodem krótkiego zawieszenia jest współpraca zawodniczki z ciałem kontrolującym doping w UFC.

Casey ma 36 lat. W oktagonie stoczyła 15 walk. W szeregach największej organizacji MMA na świcie walczy od 2015 roku, dochodząc w tym czasie do rekordu 6-9. Rywalkami, z którymi się mierzyła w oktagonie są m.in. Claudia Gadelha, Michelle Waterson-Gomez, Joanne Wood, Angela Hill czy Valentina Shechenko.

Casey jest zawieszona z mocą wsteczną od 1 czerwca, a do walk będzie mogła wrócić od 1 października.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis