Zawodniczka kategorii słomkowej UFC zawieszona przez Narodową Agencję Antydopingową do… 2044 roku!

Foto: Tapology
Foto: Tapology

To precedens w sportach walki! 32-letnia zawodniczka kategorii słomkowej, Mara Romero Borella (12-5, 1 N/C) została zawieszona przez włoską Narodową Agencję Antydopingową na 15 lat i nie będzie mogła walczyć do… 2044 roku.

O co chodzi w sprawie włoskiej zawodniczki?

Jak czytamy bowiem w MMA-Today, Borella w 2012 roku należała do siatki handlarzy narkotykami, wpadając w ręce policji podczas realizacji operacji policki w Piacenzie. Okazało się, że razem z jej ówczesnym partnerem, Filippo Maseratim i 33 innymi osobami rozprowadzała marihuanę oraz twarde narkotyki. Borella była odpowiedzialna za dostarczanie środków odurzających w siłowni, w której trenowała.

W związku z powyższym Borella została zawieszona w prawach sportowca do 2029 roku. I tutaj właśnie rodzi się kolejne złamanie włoskiego prawa przez sportsmenkę. Okazuje się bowiem, że Borella, która jest aktywną zawodniczką MMA od marca 2014 roku, a swoje ostatnie dwie walki stoczyła nawet w oktaognie największej organizacji MMA na świecie złamała obowiązujący ją włoski kodeks antydopingowy (NSA).

Po pierwsze, złamała ona obowiązujący ją zakaz uprawiania zawodowego sportu, a po drugie korzystała z włoskich obiektów sportowych, co również w okresie zawieszenia jest zabronione.

W związku z powyższym, Włoska Agencja Antydopingowa zawiesiła Borellę na kolejne 15 lat i w swoim kraju nie może ona wstępować aż do… 2044 roku.

Jak to ma się do jej kariery w UFC? Właśnie nijak, bowiem w zakaz rywalizacji włoskiej zawodniczki nie obowiązuje w organizacji UFC, bowiem nie podlega ona pod Włoską Agencję Antydopingową. Nie można jednak z pewnością stwierdzić, że Borella stoczy kolejną walkę w oktagonie UFC.