Zawieszenie i kara pieniężna dla Dillona Danisa za udział w bójce podczas UFC 229

To już oficjalne. Dillon Danis (1-0) poznał wysokość kary za udział w bójce po walce wieczoru zeszłorocznej gali UFC 229 w Las Vegas. Amerykanin, który stał w narożniku Conora McGregora (21-4) w walce z Khabibem Nurmagomedovem (27-0) będzie musiał poczekać na kolejną walkę w MMA oraz zapłacić karę pieniężną.

Komisja Sportowa stanu Nevada zawiesiła Danisa na siedem miesięcy i nałożyła karę pieniężną w wysokości 7 500 dolarów.

Zawieszenie zastosowano z mocą wsteczną od dnia 6 października 2018 roku. Oznacza to, że Danis będzie mógł powrócić do startów 6 maja tego roku.

Dillon Danis ma obecnie kontrakt z organizacją Bellator MMA, gdzie jak na razie stoczył jeden zwycięski pojedynek. W kwietniu zeszłego roku na gali Bellator 198: Fedor vs. Mir poddał on w pierwszej rundzie Kyle’a Walkera.

Przypominamy, że bohaterowie walki wieczoru ówczesnej gali – Conor McGregor i Khabib Nurmagomedov również odbywają kary za swoje wybryki po pojedynku. Irlandczyk został zawieszony na pół roku oraz ukarany grzywną w wysokości 50 tys. dolarów, natomiast Rosjanina w oktagonie nie zobaczymy przez dziewięć miesięcy, a jego konto uszczupliło się o 500 tys. dolarów.