MMA PLUFC“Zawiesiłbym go na rok” – czołowy zawodnik wagi półciężkiej UFC o Jonie Jonesie

“Zawiesiłbym go na rok” – czołowy zawodnik wagi półciężkiej UFC o Jonie Jonesie

Zawodnik wagi półciężkiej UFC Glover Teixeira ma nadzieję, że mistrz dywizji Jon Jones zostanie zrogo ukarany za kolejny swój wybryk poza oktagonem.

Jon Jones narozrabiał 26 marca w Albuquerque, gdzie został aresztowany po tym, jak prowadził samochód pod wpływem alkoholu i posiadał broń. Do tej pory UFC nie ustosunkowało się co do kary dla “Bonesa”, ale Brazylijczyk przedstawił swój punkt widzenia na tę sytuację.

Teixeira w rozmowie z Ag Fight przyznał, że jeśli to od niego by zależało, to zawiesiłby Jonesa na rok:

“Gdyby to ode mnie zależało, to zawiesiłbym go na rok. Muszę patrzeć na tę sprawę ze swojej perspektywy. On jest mistrzem, jest stabilny finansowo. Jeśli usuniemy go, to dywizja będzie się szybko rozwijać. Nie chcę pastwić się nad nim za to, co robi poza oktagonem. To nie pierwszy raz, jak coś zrobił, ale to bardziej skomplikowane. Mam tylko nadzieję, że się czegoś w końcu nauczy i nie będzie już więcej ćpał. To wkurzające, bo mój kumpel pokazał mi wideo, na którym on płakał, kiedy został aresztowany. To mnie zasmuciło, bo kto z nas nie popełnia błędów?

Z drugiej strony, on miał przy sobie butelkę tequili i pistolet, najprawdopodobniej jest tak pewny siebie, że robi takie rzeczy non stop. Według mnie powinien zostać ukarany. UFC powinno postępować właściwie.”

Glover Teixeira walczył z Jonem Jonesem w kwietniu 2014 roku i przegrał wówczas decyzją sędziów. Obecnie Brazylijczyk znajduje się w serii trzech wiktorii z rzędu i ma nadzieję na kolejny w swojej karierze eliminator do miana pretendenta do tytułu.